Sözcü Plus Giriş

‘Kapanma partisi’ Meclis gündeminde

CHP'li Barış Yarkadaş, sosyal medyanın konuştuğu, bir ortaokulda yapıldığı anlaşılan 'kapanma partisini' Meclis gündemine taşıdı. Yarkadaş "Bir öğretmenin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar, çocukların ağır bir istismarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor." dedi.

Deniz AYHAN
13:36 -
‘Kapanma partisi’ Meclis gündeminde

Sosyal medyada paylaşılan ve hangi okulda çekildiği belli olmayan fotoğraflar TBMM gündemine taşındı.  Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, küçük yaştaki çocuklara “türban takmalarını kutlama partisi” düzenlendiğini belirterek “Çocuklarımız ağır bir istismarla karşı karşıya” dedi.CHP’li Yarkadaş,  “Okulda kapanma partisi” başlıklı fotoğrafları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a gönderdiğini de belirterek, “Sayın Yılmaz, bu istismarın sorumlusu sizsiniz” notunu yazdığını da ifade etti.

kapanma-2“LAİKLİĞE KARŞI SAVAŞ VAR”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, laikliğe açılan savaşın kumanda merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Yarkadaş şöyle konuştu: “Henüz kendi başlarına tercih yapma yeteneğine kavuşamamış çocuklara zorla türban taktırılıyor. Sonra bu çocuklar öğretmen eşliğinde ‘Kapanma Partisi’ adlı etkinliğe katılıyor. Ellerine pankartlar tutuşturulan çocuklar, yaşıtlarına ‘Sen de kapan’ çağrısı yapıyor. İşte bu istismarın, inanç sömürüsünün ve yaşam biçimi dayatmanın ve zorbalığın başka bir örneğidir. MEB, bu rezaletlere izin veriyor, teşvik ediyor ve laikliğe açtığı savaşı küçücük çocukların arkasına saklanarak yürütüyor. Bu siyaseten ahlaksızlıktır. Çekin ellerinizi küçücük çocuklardan. Onları kirli politikalarınıza alet etmeyin.”

“OKULLARI ALET EDİYORLAR”

MEB’in gerici politikaları tüm okullara dayattığını da belirten Yarkadaş, “AKP, okulları laikliğe karşı savaşın hem laboratuvarı hem de kumanda merkezlerinden biri haline getirdi” dedi.

MEB İsmet Yılmaz’ı açıklama yapmaya davet eden Yarkadaş, “Bu tür rezaletler için ne düşünüyorsunuz? Anayasanın temel hükümlerinden biri olan laikliğe karşı açılan savaşın neresindesiniz?” diye sordu.
Okulların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğini de belirten Yarkadaş, “AKP, terör örgütü FETÖ’den boşalan yerleri diğer cemaatlerle dolduruyor. Tarikat ve cemaatlere teslim oldular ” dedi.

Son güncelleme: android-time 13:42 29.12.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more