Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuba Ünsal Hande Kader için yazdı
Tuba Ünsal Hande Kader için yazdı
Tuba Ünsal sosyal medya hesabından, vahşice katledilen Hande Kader için herkesi ayaklanmaya davet etti.
Burcu ÖZEN
Magazin 17 Ağustos 2016 - 14:35

İstanbul'da geçtiğimiz hafta kaybolan seks işçisi Hande Kader’in cesedi, kayboluşundan birkaç gün sonra Zekeriyaköy'de yakılmış halde bulundu. Tecavüz edildi, yakıldı ama gereken tepki çıkmadı! Bu korkunç olaya ilk tepki gösterenler Lgbti dernekleri oldu. Ayşe Arman köşesinde Hande Kader’i yazarken; bazı ünlüler de sosyal medyadan tepki gösterdi. Tuba Ünsan da yazdığı uzun notla bu haksızlığa dikkat çekti.

ÖZGECAN İÇİN AYAKLANANLAR…

Instagram hesabından Hande Kader’in fotoğrafını paylaşan Ünsal fotoğrafa şu notu düştü:

“23 Yaşında yakılarak öldürülen gencecik insan Hande Kader… Önce hunharca tecavüze uğruyor sonra yakılıyor ve hala bunu yapanlar aramızda dolaşıyor. Trans olduğu için, hiçbir suçu olmadan doğuştan farklı bir cinsiyette doğduğu için iş bulamıyor ve seks işçiliği yapıyor. Tüm bunlar hepimizin suçu ama onun değil… Ve faili hala bulunamıyor, bulunmasına tenezzül edilmiyor. Bu insanlık suçu, nefret suçu.

Özgecan için ayaklanan herkesi Hande Kader için de ayaklanmaya davet ediyorum. Yoksa hepimiz iki yüzlü ve kafamızı kuma gömerek yaşamaya devam edeceğiz. Son olarak -Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey geylik kişinin tercihi değil, doğuştan anne, babasının genleriyle oluşan bir cinsiyet. Tıpkı kız ve erkek gibi-“