Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Otizmli bir çocuk annesinin çığlığı: Oğlumla bizi ayırmayın!
Otizmli bir çocuk annesinin çığlığı: Oğlumla bizi ayırmayın!
Otizmli bir çocuk annesi Gevher Kara, sesini duyurmak için imza kampanyası başlattı. Devletten tek isteği annelerin evlatlarıyla birlikte kalabileceği 'huzur evlerini' projesinin hayata geçmesi...
Burcu ÖZEN
Yaşam 21 Haziran 2016 - 12:44

Otizmli bir çocuk annesi Gevher Kara, kendisini oğluna adamış; hem öğretmeni, hem de annesi olmuş biri… Otistiklerin normalde konuşamadıklarını söyleyen Kara, oğluna konuşmayı öğretmiş… 43 yaşındaki oğlunun tamamlayıcısı olmuş… Bunu en iyi şu sözlerle ifade ediyor: İki ayrı bedeniz ama aslında tek kişiyiz. Oğlumla bizi ayırmayın” diyor geleceği düşünerek…

 

Yaşlandıkça ona bakamayacağını ve huzurevine yerleştirileceğini düşünen Kara, oğlundan ayrılma fikrini kabullenemiyor ve devlete sesleniyor: Ölmeden önce bizi öldürmeyin!

Kara, harekete geçti ve devletin; annelerin evlatlarıyla birlikte kalabileceği “huzur evlerini” hayata geçirmesi için change.org’ta imza kampanyası başlattı. Kampanyaya 120 bin kişi imza attı ancak daha fazlası gerekiyor!

SEVİNDİREN GELİŞME

Türkiye’de iyi şeyler de oluyor! Bakan talimat verdi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Sozcu.com.tr’ye ulaşan bakanlık yetkilileri aileye ulaşmak istediklerini ve yarımcı olmak istediklerini belirtti.

Son güncelleme: 16:09 - 02.07.2016