Turkcell’in yeni CEO’su Kaan Terzioğlu kimdir?

Kaan Terzioğlu, Turkcell'in yeni CEO'su olarak açıklandı. Süreyya Ciliv'den boşalan koltuğa Kaan Terzioğlu oturdu. Peki Kaan Terzioğlu kimdir?

Turkcell’in yeni CEO’su Kaan Terzioğlu kimdir?

Kaan Terzioğlu, Turkcell’in yeni CEO’su oldu. Turkcell'de 7 yıl Genel Müdür olarak görev yapan Süreyya Ciliv'in ocak ayı sonunda görevinden ayrılmasından tam iki ay sonra Turkcell'de yeni Genel Müdür olarak Kaan Terzioğlu açıklandı. 26 Mart Perşembe günü gerçekleşecek olan Turkcell Olağan Genel Kurulu öncesinde gerçekleştirilen atama kararı pek çok isim için sürpriz olarak nitelendirilmedi. Peki Kaan Terzioğlu kimdir?

Kaan Terzioğlu Kimdir?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.

Terzioğlu, 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup ayrıca Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.”