Yıldırım’a saldırıyı MKP üstlendi

Eski bakan Binali Yıldırım'ın kardeşine yönelik düzenlenen silahlı saldırıyı kendilerini MKP (Maoist Komünist Parti) diye tanımlayan örgüt üstlendi.

Yıldırım’a saldırıyı MKP üstlendi


Habip ATAM (SÖZCÜ)

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım, 10 Şubat’ta Çekmeköy'de silahlı saldırıya uğradı. Tek el ateş eden saldırgan Yıldırım’ın şoförünü karnından yaraladı. İstanbul Kızılay Şube Başkanı Yıldırım’a ateş etmek isteyen zanlı silahı tutukluk yapınca kaçtı. Polis o olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, saldırıyı, kendilerini MKP (Maoist Komünist Parti) diye tanımlayan bir örgüt üstlendi.

Binali Yıldırım'ın kardeşine saldırıBinali Yıldırım’ın kardeşine saldırı

 

Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırı!Gaziosmanpaşa’da silahlı saldırı!

Örgütün internet üzerinden yaptığı açıklamada; “Partimiz önderliğindeki silahlı güçlerin şehirler örgütlülüğünü temsil eden Partizan Halk Güçleri (PHG) İstanbul Çekmeköy'de İlhami Yıldırım ve özel şoförüne yönelik cezalandırma eylemi gerçekleştirdi.” denildi. Saldırının Binali Yıldırım’la bir ilgisinin bulunmadığı vurgulanan o açıklamada, saldırganın silahının tutukluk yaptığı peşpeşe tetiğe basılmasına karşın silahın ateş almadığı belirtildi. Saldırının nedeninin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Binali Yıldırım'ın kardeşine silahlı saldırıBinali Yıldırım'ın kardeşine silahlı saldırı

 

Taksim'de polise silahlı saldırı!Taksim’de polise silahlı saldırı!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...