Sözcü Plus Giriş

Hawking’in doktora tezi rekor kırdı

Ünlü İngiliz fizik profesörü Stephen Hawking'in kamuya açılan doktora tezi rekor kırdı. Genişleyen evrenlerin özellikleri başlıklı tez bir haftada 2 milyondan fazla okundu.

Sozcu.com.tr
14:40 -
Hawking’in doktora tezi rekor kırdı

Dünyaca ünlü evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, son dönemde yaptığı açıklamalarla insanlığın geleceğine dair korkutucu ifadeler kullanıyordu. Açıklamalarıyla dünyayı korkutan Hawking bu sefer iyi bir haberle gündeme geldi.

İLGİLİ HABERStephen Hawking: Uzaylılar Colomb gibi gelebilirStephen Hawking: Uzaylılar Colomb gibi gelebilir
Hawking’in 1966’da yazılan ve 23 Ekim’de kamuya açılan doktora tezi “Genişleyen evrenlerin özellikleri” adlı tezi okunma rekoru kırdı. İnternete yüklendiği gün okulun internet sitesinin çökmesine sebep olan tezi 500 binden fazla kişi indirmeye çalıştı. 2017’de en çok okunan test yaklaşık 8.000 kez okunmuştu.İLGİLİ HABERStephen Hawking uyardı: 100 yıl içinde kaçmalıyız yoksa...Stephen Hawking uyardı: 100 yıl içinde kaçmalıyız yoksa...
Hawking’in 24 yaşında doktora öğrencisiyken yazdığı 134 sayfalık tezi okumak isteyenler daha önce 65 sterlin ödemek ya da üniversitenin kütüphanesine gitmek zorunda kalıyordu.Tez, evrenin genişlemesini ve bunun doğurduğu sonuçları merkezine alıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:04 30.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more