Sözcü Plus Giriş

2018’de kripto para dünyasını neler bekliyor? Uzmanlar yorumladı

Kripto para piyasasında görülen son altı haftalık düşüş sonrasında pek çok yatırımcı "tünelin sonundaki ışığı görmeyi" beklerken, piyasa uzmanları 2018 yılı için yaptıkları kripto paralar hakkındaki iyimser tahminlerine, piyasadaki büyük düşüşlere rağmen devam ediyorlar.

null
Güncellenme: 11:08, 07/02/2018
2018’de kripto para dünyasını neler bekliyor? Uzmanlar yorumladı

Bitcoin´in değerinin tüm zamanların en yüksek değeri olan 19 bin 600 dolara ulaşması sonrasında yaşanan altı haftalık gerileme sonrasında Bitcoin´in değeri 7,355 dolara kadar geriledi. Kimi yatırımcılar farklı dip fiyatlardan bahsederken kimileri ise düşüşün devam edeceğini savunuyorlar. Bu farklı yorumlar ve öngörülere rağmen pek çok yatırımcı 2018 yılının kripto para piyasası için tıpkı 2017 yılı gibi yükselişle geçeceğini düşünüyor.

İlginizi ÇekebilirBitcoin nedir? Bitcoin almak riskli mi?Bitcoin nedir? Bitcoin almak riskli mi?

Meslek hayatı Martin Scorsese´nin “Para Avcısı” filmine konu olan Jordan Belfort, geçtiğimiz günlerde girimci Patrick Bet-David ile yaptığı röportajda Bitcoin´in bir sahtekarlık olmadığına inandığını söylemiş, ancak Wall Street yatırımcılarının piyasayı kolaylıkla manipüle edebileceğini söylemişti. Belfort, Bitcoin´in 2017 yılı rekorunu da aşarak, tekrar düşüşe geçmeden önce, 50 bin dolar düzeyine yükseleceğini öngördüğünü söyledi.

İlginizi ÇekebilirBüyük sanal para birimleri yeniden yükselişteBüyük sanal para birimleri yeniden yükselişte

Küresel yatırım danışmanlığı firması Fundsrat kurucusu Tom Lee, yayınladığı kripto para piyasası ile ilgili raporda halen iyimser bir tablo çizerken, Bitcoin´in 2018 ortasında 20 bin dolara, yıl sonunda ise 25 bin dolara ulaşacağına inandığını duyurdu. Lee, “Geçen birkaç hafta oldukça kötü geçti; ancak, kripto paralar hakkındaki olumlu görüş devam ediyor” dedi.

BİTCOİN MART AYINDA 14 BİN 928 DOLAR

Fintech (finans teknolojileri) piyasasından dokuz tanınmış uzmanın görüşleri ve tahminlerinin alındığı anket sonuçlarına göre, Bitcoin Mart ayında 14 bin 928 dolara, Bitcoin Cash 2 bin167 dolara, Cardano ise 10,63 dolara yükselecek.

Wyre CEO´su Michael Dunworth, “Bence Bitcoin yükselme trendine geri dönecek, kripto paraların çeşitli platformlarda işlem görmesi ise daha geniş bir piyasa entegrasyonuna erişimi kolaylaştıracak” diyor.

İlginizi ÇekebilirEn tuhaf 8 kripto paraEn tuhaf 8 kripto para

Neural Network kurucusu Jen Greyson ise, kripto para piyasasının kabul edilmesinin yeni başladığının altını çizerek, “Kripto paralar benimsendikçe Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yükselişe geçecek” dedi.

DHA

Yayınlanma Tarihi:10:59,