Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatları ne durumda? 6 Aralık tarihli çeyrek ve gram altın fiyatları…

Altına yatırım yapan ve yatırım yapmayı planlayanları gözü altın fiyatlarında. Ufak yatırımcının en çok tercih ettiği türlerden olan çeyrek ve gram altının fiyatları merakla araştırılıyor. Altın fiyatlarında son günlerdeki yükseliş dikkat çekiyor. Güncel altın fiyatlarının alış ve satış rakamlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

07:18 -
Altın fiyatları ne durumda? 6 Aralık tarihli çeyrek ve gram altın fiyatları…

Altın fiyatlarında bir süredir görülen yatay seyir birkaç gündür yönünü yükselişe çevirmişti. Geçtiğimiz haftaya göre kayda değer bir yükseliş yaşayan altın fiyatlarındaki son durum yatırımcı tarafından merakla araştırılıyor. İşte 6 Aralık tarihli gram ve çeyrek altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI 6 ARALIK

6 Aralık tarihinde gram altın 214,46 TL'den alınıyor ve 214,52 TL'den satılıyor.

En çok tercih edilenlerden olan çeyrek altının alış fiyatı ise 338,75 TL. Çeyrek altının satış fiyatı 346,46 TL olarak görülüyor.

Yarım altında 675,38 TL alış fiyatı, 692,93 TL satış fiyatı olarak belirlendi.

altın fiyatları sözcü ile ilgili görsel sonucu

ALTIN FİYATLARI İÇİN SON DEĞERLENDİRMELER

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikalarına yönelik haber akışının hem dolar varlıkların hem de emtia fiyatlarının üzerinde etkili olacağını belirterek, altının ons fiyatında 1.227-1.237 dolar bandının yukarı yönlü kırılması durumunda 1.257 doların gündeme geleceğini söyledi.

Ons altın ile dolar kurunun değer kazanmasının gram altının yükselmesine neden olduğunu ifade eden Memiş, “Altının gram fiyatında 222 lirayı direnç, geri çekilmelerde ise 212 lirayı destek olarak takip edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more