Sözcü Plus Giriş

İYİ Partili Hayati Arkaz, MHP’de

TBMM'de 7 Temmuz günü yapılan yemin töreninde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin elini öpen ve tepkiler üzerinde ''Ben siyasi tercihimi yaptım. Sonuna kadar İYİ Partiliyim. İYİ Partiden MHP'ye geçiş olacağını da sanmıyorum. Benim Genel Başkanım Akşener'' diyen İYİ Parti Milletvekili Hayati Arkaz, bir ay sonra Bahçeli'den teklif alınca ''Sayın Bahçeli'nin emri olur. Sayın Bahçeli liderimdir, benim doğduğum yer ve ocağım MHP'dir" dedi. Arkaz, Genel Merkeze giderek MHP’ye üye oldu. MHP'nin TBMM'deki üye sayısı da 50'ye yükseldi

Deniz AYHAN
12:25 -
İYİ Partili Hayati Arkaz, MHP’de

Arkaz, Genel Başkan Bahçeli'nin daveti üzerine Bahçeli'yi MHP Genel Merkezi'ndeki makamında ziyaret etti. Ziyarette MHP Genel Başkan Yardımcıları Edip Semih Yalçın, Celal Adan ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da hazır bulundu. Arkaz'ın ziyaretinde Bahçeli üye katılım belgesini imzaladı ve Arkaz MHP'ye resmen geçmiş oldu.

Arkaz, TBMM’nin açıldığı gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öptüğü için partide krize neden olmuştu. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir.

İLGİLİ HABERBahçeli'den elini öpen İYİ Parti'li Arkaz'a davet!Bahçeli'den elini öpen İYİ Parti'li Arkaz'a davet!
SÖZCÜ

SÖZCÜ

Partimize; FETÖ'cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İYİ Parti'yi terk etsin” demişti.

SÖZCÜ

SÖZCÜ

Son güncelleme: 12:40 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more