Sözcü Plus Giriş

Bingöl Valiliği’nden kar tatili açıklaması: Bingöl’de yarın da okullar tatil mi?

Bingöl'de 27 Aralık Perşembe günü okullar tatil edilmişti. Devam eden yoğun kar yağışının ardından Bingöllü öğrenciler yarın da tatil olacak mı merak ediyor. Bingöl Valiliği'nden açıklama gecikmedi. 28 Aralık Cuma gününde de okulların tatil ilan edildiği duyuruldu.

Güncellenme: 15:57, 27/12/2018
Bingöl Valiliği’nden kar tatili açıklaması: Bingöl’de yarın da okullar tatil mi?

Bingöl’de yoğun kar yağışının etkili olması nedeniyle merkez ve 6 ilçede eğitime Cuma günü ara verildiği bildirildi.
Bingöl’de dünden itibaren devam eden kar yağışının etkisi sürdürmesi nedeniyle hamile ve engellilerin Cuma günü idari izinli sayılmasının ardından merkez ve 6 ilçede de eğitime bir günlüğüne ara verildi. Kar nedeniyle kentte bugün de okullar tatil edilmişti.

Valilik açıklamasında, “İl Merkezi, Karlıova, Yedisu, Yayladere, Kiğı, Genç ve Adaklı ilçelerimizde devam etmekte olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 28.12.2018 Cuma günü resmi özel, örgün ve yaygın tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Öte yandan, kar yağışının en çok Yedisu ve Karlıova ilçelerinde etkili olduğu öğrenildi.
bingol1_7027786

281 KÖY YOLU KAPANDI

Bingö’de etkili olan kar yağışı nedeniyle 281 köy yolu ulaşıma kapanırken, Karlıova ilçesinde okullar yarın da tatil edildi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yoğun kar yağışı ve tipi Bingöl’de hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm ilçelere bağlı 281 köy yolu kapandı. Bingöl İl Özel İdaresi’ne bağlı 11 personel, 2 kar küreme aracı, 18 greyder, 6 dozer, 19 kepçe ve 3 kamyon ile kar temizleme çalışmaları sürdürülürken, çalışmaların öncelikli olarak acil ve yakın olan bölgelerde yoğunlaştırıldığı belirtildi. Kent merkezinde 30 santimetreye ulaşan kar kalınlığının yüksek kesimlerde ise 1 metreyi bulduğu bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:15:51,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more