Sözcü Plus Giriş

Fatih’teki cinayet güvenlik kamerasına yansıdı

İstanbul Fatih'te internet kafe işleten Serhat G. isimli şüpheli, imam nikahlı eşini taciz ettiği ve cep telefonunu çaldığı iddiasıyla cezaevinden yeni tahliye olan Hasan A.'yı bıçakladı. Hasan A. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, cinayet ve cinayet sonrası kanların temizlenme görüntülerine ulaşan polis, bıçağı kullanan Serhat G. ile birlikte imam nikahlı eşi Ezoza K. ve onun üvey kardeşi Laziz S.'yi gözaltına aldı.

Tugay SADAY
15:05 -
Fatih’teki cinayet güvenlik kamerasına yansıdı

İstanbul Cinayet Büro Amirliği ekiplerini harekete geçiren olay 23 Nisan Günü gece 23.00 sıralarında Fatih Kumkapı’da bir internet kafede yaşandı.

İddialara göre, aldığı bıçak darbeleri sonucu hayatını kaybeden 30 yaşındaki Hasan A. cezaevinden yakın zamanda çıkmıştı. Cezaevinden çıktıktan sonra kalacak yer arayışına giren Hasan A. daha önceden tanıdığı 24 yaşındaki Serhat G.’yi aradı. Serhat G. ise Hasan A.’ya bir süre kalması için imam nikahlı eşi olan Ezoza K. (25) ve onun üvey kardeşinin kaldığı Laziz S.’nin (30) kaldığı eve yönlendirdi.

Bir süre sonra Ezoza K., Serhat G.’ye, Hasan A.’nın kendisini taciz ettikten sonra cep telefonunu çalarak kaçtığını söyledi. Serhat G. ise Hasan A.’ya ulaşarak işlettiği kafeye çağırdı. İkili kafede tartışmaya başladı. Bu esnada Ezoza K. Hasan A.’ya tokat ve tekme atması üzerine tartışma arbedeye dönüştü.
Arbede esnasında Serhat G. yanında bulunan bıçağı Hasan A.’ya sapladı. Aldığı bıçak darbesiyle kanlar içerisinde yerde kalan Hasan A.’yı kenara çeken Serhat G., odada bulunan Ezoza K. ve Laziz S.’nin yardımıyla etrafı temizledi. Etrafı temizleyen şüpheliler daha sonra çağırdıkları taksiyle Hasan A.’yı Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gönderdi.

Hasan A. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, polis ekipleri bilgisine başvurduğu taksiciden olayın gerçekleştiği kafeyi tespit etti. Kafede bulunan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, cinayet ve cinayetin ardından kanların temizlenme görüntülerine ulaştı. Çalışmalarını sürdüren ekipler, bıçağı kullandığı iddia edilen Serhat G. ile birlikte Ezoza K. ve Laziz S.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

sozcu-1 sozcu-1 sozcu-2 sozcu-3
Son güncelleme: android-time 15:46 03.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more