Reklamsız Sözcü

Sivriada’da gemi kazası

Marmara Denizi'nde Sivriada açıklarında bir tanker ile kuruyük gemisi çarpıştı. Kaza bölgesine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait römorkörler gönderildi. Ölen ve yaralanın olmadığı kazada, gemilerde batma tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

23:56 -
Sivriada’da gemi kazası

Sivriada açıklarındaki kaza  dün saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Ersoylar 1 isimli 90 metre boyunda kuruyük gemisi ile Gammagas isimli LPG tankeri çarpıştı. Kaza bölgesine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait römorkörler gönderildi. Yapılan inceleme sonucu ölen ve yaralanın olmadığı kazada gemilerde batma tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Gammagas adlı LPG tankeri kazanın ardından Küçükçekmece açıklarına çekildi. Gemi burada bekleyişini sürdürüyor.

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bu arada İstanbul Valiliği’nce kazaya ilişkin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sivriada açıklarında meydana gelen gemi kazasında ölü ve yaralı olmayıp herhangi bir çevre kirliliği ve batma riski de bulunmamaktadır. Kazaya karışan gemiler romörkorler eşliğinde demirleme yerine çekilmektedir.Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:09 05.07.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more