Sözcü Plus Giriş

Termik santralde patlama

Edinilen son dakika bilgisine göre, Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan bir termik santralde patlama meydana geldi. Ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. Olayla ilgili açıklama yapan Çan Kaymakamı Adil Karataş, "Yaşanan olay bir iş kazası sonucu meydana geldi. Bir arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetti" dedi.

Mehmet ANDAÇ
18:27 -

Bölgeden gelen son dakika haberine göre, akşam saatlerinde termik santralde meydana gelen patlama nedeniyle ilk belirlemelere göre bir ölü, bir yaralı var.

whatsapp-image-2018-11-05-at-18-32-54

Ölü ve yaralıların kimlikleri belli oldu

Çanakkale’nin Çan İlçesinde 18 Mart Çan Termik Santralinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlama sonrası santralde çalışan Ferdi Mutlu’un hayatını kaybettiği öğrenilirken, Onur Terzi isimli işçi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Öte yandan Ferdi Mutlu’nun acılı haberi ailesine verildi.

Patlamada Ferdi Mutlu hayatını kaybetti. FOTO:Sözcü

Patlamada Ferdi Mutlu hayatını kaybetti. FOTO:Sözcü

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA GELDİ

Santraldeki patlama ile ilgili Sözcü’ye açıklamalarda bulunan Çan Kaymakamı Adil Karataş; “Yaşanan olay bir iş kazası sonucu meydana geldi. Bir arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetti. Bir arkadaşımızda şu an ameliyatta. Elimizdeki ilk veriler bunlar. Çalışmalar devam etmektedir ama korkulacak bir durum yok. Ekiplerimiz olay yerinde” dedi.

 

Son güncelleme: 23:50 05.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more