Yunanistan’daki yangın felaketi için vicdansız yorumlar

Yunanistan'da Atina'da başlayan ve en az 74 kişinin hayatına mal olan yangın ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlar 'pes' dedirtti. Yangına ve Komşu'nun verdiği kayıplara sevinen vicdansızlara en iyi cevabı yine sosyal medya kullanıcıları verdi.

Yunanistan’daki yangın felaketi için vicdansız yorumlar

Yunanistan’da başkent Atina yakınlarında çıkan yangınlarda en az 74 kişi hayatını kaybetti. Faciaya tanık olanlar yaşanan dramı anlatırken olayın korkunç boyutunu gözler önüne serdi. Türkiye ise Komşusunun yaşadığı acıya sessiz kalmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat Çipras’ı arayıp ‘geçmiş olsun’ ve ‘başsağlığı’ diledi ve Türkiye’nin Komşu’suna yardım etmeye hazır olduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunan mevkidaşını aradı, “Yardıma hazırız” dedi.

Başta Twitter olmak üzere sosyal medyada; ünlü isimlerden, belediyelerin hesaplarına neredeyse tüm spor kulüplerinden, siyasi liderlere Türkiye Komşu’sunun kayıpları için tek yürek oldu. Ancak bazı hesaplar vardı ki bu yangına ve Yunanistan’ın acı kayıplarına sevindi. İşte o hesapların ‘insanlık bazıları için ölmüş’ dedirten yorumları…

tepki-1 tepki-2 tepki-3 tepki-4 tepki-5 tepki-6 tepki-7 tepki-8sontepki-1
Loading...