Sözcü Plus Giriş

Kış lastiği kullanmanın faydaları

Kasım ayının son günlerini yaşadığımız zamanlarda zorunlu kış lastiği kullanımıyla alakalı haber okumayan kalmamıştır diye umut ediyoruz. 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kullanımının zorunlu olduğu kış lastiğini size nasıl avantaj sağlayacağını bu haberde bir araya getirdik.

Fatih TAN
12:18 -
Kış lastiği kullanmanın faydaları

Kış lastiklerinin diğer lastiklerden ayrılan en temel özelliği lastiğin kauçuğundan kaynaklanıyor. 7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında daha çabuk ısınan lastikler sizin daha iyi bir şekilde yola tutunmanızı sağlıyor.

shutterstock_518989087

Kışın yaz lastikleriyle ıslak zeminlerdeki tutunma azalırken, kış lastikleri yere yaz lastiklerinden daha fazla tutunmanızı sağlar.

shutterstock_722389057

Lastiğin sırt kısmında bulunan kılcal damarların fazlalığı sayesinde lastik su tahliyesini yaz mevsimi lastiklerine göre daha iyi bir şekilde gerçekleştirir. Yol ile lastik arasındaki su özellikle yağışlı havalarda ne kadar az olursa lastik yola o kadar iyi tutunur.

shutterstock_752114251

Bu üç önemli maddeyi birleştirdiğinizde ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi ve daha iyi yola tutunma durumları gerçekleşir.

Kış lastikleri kauçuk özelliğinden ve sırt deseninden kaynaklı olarak kar, buz, su üzerinde veya çamurlu yüzeylerde araç kullanırken güvenliğinizi arttırır.

İLGİLİ HABERKış lastiği takma ücreti 50 liradan başlıyorKış lastiği takma ücreti 50 liradan başlıyor İLGİLİ HABERYaz mevsiminde kış lastiği kullanmanın 5 zararıYaz mevsiminde kış lastiği kullanmanın 5 zararı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more