Sözcü Plus Giriş

Manchester’daki saldırgan ‘Allah’ diye bağırmış

İngiltere'nin Manchester kentinde bir kişi eline aldığı mutfak bıçağıyla üç kişiyi yaraladı. Görgü tanıkları saldırganın 'Allah' diye bağırarak saldırdığını iletirken İngiliz polisi üç kişinin yaralandığı saldırının terör saldırısı olduğunu düşünüyor.

Sozcu.com.tr
17:17 -
Manchester’daki saldırgan ‘Allah’ diye bağırmış

İngiltere’nin Manchester kentinde yılbaşı akşamı düzenlenen bıçaklı saldırının terör saldırısı olduğu tahmin ediliyor. Manchester emniyetinden bir sözcü basına yaptığı açıklamada, saldırının bir terör saldırısı olabileceğini düşündüklerini açıkladı. Manchester polisi zanlının Pazartesi akşamı Victoria tren istasyonunda üç kişiyi bıçakla yaraladığını belirtti. Olayla ilgili soruşturmayı terörle mücadele birimi yürütüyor.

ALLAH DİYE BAĞIRDI

Yerel basına konuşan görgü tanıklarının ilettiğine göre zanlı bıçakla saldırdığı sırada, ‘Allah’ diye bağırdı. Bir görgü tanığı saldırganın büyük bir bıçakla kurbanları hedef aldığını, ancak olay yerine hızlıca gelen bir polis memurunun zanlıya biber gazı ve elektro şok cihazı ile müdahale ettiğini aktardı. Polis saldırganın 50 ve 60 yaşlarında bir kadın ve erkeği yüz ve vücutlarından yaraladığını açıkladı. Bir polis memurunun da omzundan aldığı bıçak darbeleri nedeniyle hastanede tedavi gördüğü, ardından ise taburcu edildiği belirtildi. Manchester Emniyet Teşkilatı’nın düzenlediği basın toplantısında, zanlının Manchester’deki evinde arama yapıldığı açıklandı. Başbakan Theresa May yaptığı açıklamada güvenlik güçlerine teşekkür etti. Başbakan, saldırıda yaralananlara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more