Sözcü Plus Giriş

Meksika’da 6,6 büyüklüğünde deprem! İşte son depremler…

Son Dakika... Meksika'nın güneyinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem derinliği 67,9 kilometre olarak ölçüldü. Deprem halkta korku ve paniğe yol açarken, can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre son depremler...

20:27 -
Meksika’da 6,6 büyüklüğünde deprem! İşte son depremler…

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Chiapas eyaletine bağlı Tapachula bölgesine 16,2 kilometre uzaklıkta olan 6,6 büyüklüğündeki depremin, yerin 67,9 kilometre derinliğinde olduğunu duyurdu.

Sarsıntının, yakındaki Guatemala’da da hissedildiği bildirildi. Depremde can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı. Depremin ardından tsunami uyarısı verilmedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

DEPREM NASIL OLUŞUR?

Deprem, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir.

Son güncelleme: android-time 11:06 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more