Sözcü Plus Giriş

Trump’tan 10 milyon dolar ödülle aranan terörist hakkında açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, Mumbai terör saldırılarının planlayıcısı olarak bilinen Leşker-i Tayyibe (LET) örgütünün kurucusu Hafız Muhammed Said'in yakalanmasına ilişkin, "Onu bulmak için son iki yıldır ciddi bir baskı uygulanmıştı" ifadelerini kullandı.

19:24 -
Trump’tan 10 milyon dolar ödülle aranan terörist hakkında açıklama

Trump, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Donald Trump açıklamasında, “10 yıllık araştırmanın ardından Mumbai terör saldırılarının sözde ‘fikir babası’ Pakistan’da yakalandı. Onu bulmak için son iki yıldır ciddi bir baskı uygulanmıştı.” ifadelerine yer verdi. ABD’nin başına 10 milyon dolar ödül koyduğu LET’in kurucu elebaşı ve örgütün siyasi kanadı Cemaatüd Dava (JUD) lideri Hafız Muhammed Said, Pakistan’da yakalanmıştı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Trump'tan flaş S400 açıklaması!Son dakika... Trump'tan flaş S400 açıklaması!

Daha önce Pakistan, ABD ve Birleşmiş Milletler tarafından terör örgütü ilan edilen LET’in ardından JUD da 2008 Mumbai saldırısı sonrasında terör örgütü ilan edilse de Pakistan bu kararı şubatta almıştı. Interpol, Said hakkında 2009’da kırmızı bülten çıkarmıştı.

Öte yandan Pakistan Başbakanı İmran Han’ın 22 Temmuz’da ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da bir araya geleceği açıklanmıştı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more