Sözcü Plus Giriş

Bloomberg'ün haberine göre Uber, Türkiye'deki en büyük rakibi Dubai merkezli Careem'i satın aldı.

Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde yaygın olarak kullanılan son yıllarda Türkiye pazarında da aktif şekilde rol alan Careem Uber tarafından 3.1 milyar dolara satın alındı.

Uber'in CEO'su Dara Khosrowshahi döneminin en büyük anlaşması Careem'in satın alınması oldu.

Careem Türkiye de dahil olmak üzere 15 ülkede 120 şehirde hizmet veriyor.

Yıllık 30 milyon kullanıcıya sahip Careem'de 1 milyonun üzerinde şoför bugüne kadar görev yaptı.

CAREEM’DEN AÇIKLAMA

Uber’in Careem’i 3.1 milyar dolara satın almasının ardından Careem’den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Careem’den yapılan açıklamada iki şirketin güçlerini birleştirdiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Careem, kendi markası ve hizmetleri ile Uber bünyesinde, bağımsız olarak çalışmaya devam edecektir. Careem, müşterilerinin sevdiği herşeyi, ismini, uygulamasını ve markasını elinde tutmaya devam edecektir.

Teknolojinin mobilite ve gelişmiş hizmetler üzerindeki dönüştürücü etkisini, hızla büyüyen, genç ve hareketli bölgemizde de görüyoruz. Uber’le güçlerimizi birleştirmek, bölgenin ulaşım altyapısını iyileştirme, farklı bir mobilite hizmeti sunma, teslimat ve ödeme seçenekleri konusundaki ortak kabiliyetimizi hızlandıracak. Careem, Türkiye'de operasyonlarına şu an olduğu gibi regülasyona uygun şekilde tahditli ve tahsisli plakalı taksilerle devam edecek.

Uber, bölgede büyük başarılar elde etti ve hizmet verdiğimiz topluluklarda olumlu bir etkiye sahip olma hedeflerimizi paylaşıyor. Birlikte neler başarabileceğimiz konusunda heyecanlıyız.

Hayatları basitleştirmek, iyileştirmek ve ilham veren harika bir organizasyon oluşturma amacımıza bağlı olarak biz hala Careem’iz”

İLGİLİ HABERCareem Türkiye'de VIP taşımacılık faaliyetlerini durdurduCareem Türkiye'de VIP taşımacılık faaliyetlerini durdurdu
Son güncelleme: 09:03 27.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more