Sözcü Plus Giriş

CHP’de olağanüstü toplantı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul'da seçim yenileme kararı üzerine CHP Parti Meclisi (PM) ve bütün milletvekilleri bugün olağanüstü toplandı. Genel Merkez binasına gelen Kılıçdaroğlu, 'Ülkeye demokrasiyi getireceğiz' dedi.

08:57 -

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılacağı toplantında CHP'nin YSK'nin İstanbul'da seçimi yenileme kararına karşı izleyeceği yol haritası masaya yatırılacak.

YSK'nin İstanbul seçimini 23 Haziran'da yenileme kararını duyurmadan önce gerçekleştirilen olağan MYK toplantısında CHP'nin Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK'nin bugüne kadar seçim yenileme kararı aldığı örneklerden hareketle İstanbul seçiminin yenilenme kararının hukuki anlamda alınmasının mümkün olmadığını ifade etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da “Eğer bu ülkede hukukun kırıntısı dahi kaldıysa itirazların tamamının reddedilmesi gerekir” dediği kaydedildi.

‘Çok güzel şeyler olacak, hiç kimse meraklanmasın’
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararı ardından, bugün parti genel merkezine girişte basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleriyle yapacağı toplantı için genel merkeze gelen Kılıçdaroğlu, “Çok güzel şeyler olacak, hiç kimse meraklanmasın. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Her şeye karşın getireceğiz. Mücadelemiz demokrasi için olacak” dedi

SÖZCÜ: Yavuz Alatan

İmamoğlu, CHP Genel Merkezi’nde: Sohbetimiz var

Ekrem İmamoğlu CHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, Sohbetimiz var, daha sonra konuşacağız. Kolay gelsin, hepinize iyi vazifeler diliyorum, sağolun’ dedi.

Son güncelleme: 11:36 07.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more