Sözcü Plus Giriş

İBB personeli tam 13 yıl Egemen Bağış’ın şoförlüğünü yapmış

Belediye bütçesinden 13 yıldır sürülen saltanatı CHP’li Nadir Ataman açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi üyesi Ataman, AKP’li eski bakan Egemen Bağış’ın makam şoförlüğünü yapan M.G’nin, bu hafta ‘apar topar’ eski görevine geri çağrıldığını belirtti. “Bağış’a 13 yıl hizmet eden şoföre İstanbul halkının parasından 780 bin lira maaş ödendi” dedi.

Özlem GÜVEMLİ
06:10 -
İBB personeli tam 13 yıl Egemen Bağış’ın şoförlüğünü yapmış

İBB’nin CHP'li Meclis üyesi Nadir Ataman, 13 yıldır AKP'li eski bakan Egemen Bağış'ın şoförlüğünü yapan M.G.'nin İBB kadrosunda görüldüğünü açıkladı. Ataman, M.G.'nin geçen hafta apar topar İBB tarafından geri çağrıldığını kaydetti.

AKP'li Bağış'a şoför tahsisinin mevzuata aykırı yapıldığı öne sürüldü.

Nadir Ataman, resmi olmayan sonuçlara göre başkanlığa seçilen Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının verilmemesi nedeniyle yönetim boşluğuna düşen İBB'de yaşanan önemli bir gelişmeyi gündeme getirdi. Ataman, eski bakanlardan Egemen Bağış'ın özel şoförlüğünü yapan M.G'nin, İBB tarafından mevzuata aykırı şekilde Bağış'a tahsis edildiğini anlattı. 13 yıllık şoför saltanatının da İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının ardından İBB birimlerinde yaşanan “temizlik harekatı” sırasında ortaya çıktığını belirten Ataman “Bağış'ın şoförü M.G bu hafta apar topar asıl görev yeri olan İBB'ye çağrıldı. Bu tahsis yasalsa, neden geri çağırdınız? Bu şekilde birçok şoför ve araç tahsisi yapıldığını biliyoruz. Yakında hepsini isim isim açıklayacağız” dedi. Bağış'a tahsis edilen şoför için İBB'nin 13 yıl boyunca maaş ödediğini vurgulayan Nadir Ataman şunları kaydetti:

Nadir Ataman oy nöbetini Bakırköy'de tutuyor.

“Bağış'ın şoförünün İBB'ye maliyeti kaba bir hesapla 780 bin lirayı buluyor. İstanbul halkının parasının bu yöntemle kimlere peşkeş çekildiği yakında ortaya çıkacak. Bu tip şoför ve araç tahsislerinin İstanbullulara maliyeti milyonlarca lirayı buluyor. Geriye dönük bu paraları kamuya kazandıracağız. ‘İstanbul sevdalarını' ortaya dökeceğiz.”

Son güncelleme: 03:09 15.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more