Sözcü Plus Giriş

İşte Kaftancıoğlu’nun ceza indirimine mani olan o şiir!

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 5 ayrı suçtan yargılandığı davada 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Kaftancıoğlu'nun bir önceki duruşmadan sonra okuduğu Nazım Hikmet şiirini de pişman olmadığına delil olarak gösterip ceza indirimine gitmedi.

16:12 -
İşte Kaftancıoğlu’nun ceza indirimine mani olan o şiir!

Sosyal medya hesabından 7 yıl önce yaptığı paylaşımlar gerekçesi ile 5 ayrı suçtan yargılanan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi.  Mahkeme; Kaftancıoğlu'nu; “Terör propagandası yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay “kamu görevlisine alenen hakaretten” 1 yıl 6 ay 20 gün, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 6 ay, “Devleti alenen aşağılamak” suçundan 1 yıl 3 ay, “halkı kim ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme heyeti tarafından, duruşmadaki tutum ve davranışlarından dolayı pişmanlık duymadığı belirtilen Kaftancıoğlu’na verilen cezaya erteleme uygulanmamasına karar verdi.Canan Kaftancıoğlu'nun 18 Temmuz'daki celse sonrasında adliye önünde basın açıklaması yaparken okuduğu Nazım Hikmet'e ait şiiri de pişman olmadığına delil gösterildi. İşte Kaftancıoğlu’na verilen cezanın ertelenmemesine neden olan o şiir.

Sen bu kavgada
bir nokta bile değil,
bir küçük, eğri virgül,
bir zavallı vesilesin!..

Ben kızabilir miyim sana?

Sen de bilirsin ki, benim adetim değildir
bir posta tatarına
bir emir kuluna sövmek,
efendisine kızıp
uşağını dövmek!

Son güncelleme: 17:26 06.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more