Sözcü Plus Giriş

Öğrencilerden Prof. Nurdoğan Rigel’e destek açıklaması

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Prof. Dr. Nurdoğan Rigel'e destek açıklaması yaptı. İletişim Fakültesi binası önünde toplanan öğrenciler, "Nurdoğan Rigel suçlu değildir", "İÜ İletişimin yaşayan efsanesine sahip çıkıyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

13:26 -

Yapılan basın açıklamasında, “Bizler İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dirsek çürütmüş ve bu okuldan mezun olmuş ya da olacak olan öğrenciler olarak hocamıza yapılan bu haksızlığı farkındayız ve her zaman yanındayız. Prof. Dr. Nurdoğan Rigel İÜ İletişim Fakültesi’nin mihenk taşlarından biri olmanın yanında uluslararası çapta tanınmış bir akademisyendir. Onun dersinden geçmek için çalışmanın ve derse devamlılığın yeterli olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Bu sebeple karar vericilerin derse katılım dahi göstermeyen bir öğrencinin yoruma dayalı sınav kağıdını hangi yetkinlik derecesiyle değerlendirdiğini merak etmekte ve varsa değerlendirme ölçütlerinin kamuoyuyla paylaşılmasını ivedilikle beklemekteyiz” denildi.

Açıklamada, “Bizler gelecek nesillere Nurdoğan Rigel gibi bir hocayla çalışmış olmanın haklı gururunu aktarırken bu yanlışlığın içine herhangi bir şekilde dahil olanların bugünleri pişmanlıkla anacaklarını farkındayız. Hiçbir şey için geç değil. Lütfen bizlere kulak verin ve hocamıza yapılan bu yanlışın İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni daha fazla yıpratmasına izin vermeyin” ifadeleri kullanıldı.

DHA’nın haberine göre; Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, öğrencisine düşük not vererek sınıfta kalmasına neden olduğu iddiasıyla yargılandığı davada “Görevi kötüye kullanmak” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.


NURDOĞAN RİGEL'İ DÜNYA GÜNDEMİNE TAŞIDILAR

Hocalarına yönelik desteklerini sosyal medya mecralarında günlerdir dile getiren öğrenciler, #NurdoğanRigelSuçluDeğildir etiketini de Twitter'da dünya gündemine taşıdı. Dün akşam saatlerinde Türkiye gündeminin zirvesine çıkan bu hashtag, dünya gündemi listesinde de ikinci sıraya kadar yükseldi.

İLGİLİ HABERProf. Dr. Nurdoğan Rigel'in avukatından açıklamaProf. Dr. Nurdoğan Rigel'in avukatından açıklama
Son güncelleme: 16:16 12.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more