Sözcü Plus Giriş

Pendik’te yoğun yağış! Araçlar mahsur kaldı

İstanbul Pendik'te yoğun yağış nedeniyle bazı yerlerde araçlar mahsur kaldı. E-5 Pendik istikametinde trafik durdu. bölgede bir anaokulunda mahsur kalanları kurtarıldı. Bir alt geçitte aracının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekleyen vatandaşın imdadına itfaiye yetişti.

15:16 -

İstanbul Pendik’te yoğun yağış nedeniyle bazı yerlerde su birikintileri oluştu. Alt geçitte oluşan su birikintilerinde bir araç mahsur kaldı. Pendik Yeni Mahalle’de bir anaokulunun bahçesini su bastı. Okulda mahsur kalanlar kurtarıldı.

ARACININ ÜZERİNE ÇIKARAK KURTULDU

Pendik’te su baskını meydana gelen alt geçitte aracıyla mahsur kaldı. Aracının üzerine çıkarak yardım bekleyen vatandaş, kendisine sarkıtılan merdivene tırmanarak kurtuldu. Yoğun yağış nedeniyle Lokman Hekim alt geçidinde meydana gelen su baskınında alt geçitten aracıyla geçmekte olan bir vatandaş mahsur kaldı. Vatandaş aracının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi. Mahsur kalan vatandaş, çevredeki diğer vatandaşların kendisine sarkıttığı merdivene tırmanarak kurtuldu.
Pendik, Kartal ve Tuzla’da kuvvetli yağış etkili oldu. Pendik’te yollar göle dönerken D-100’de trafik durdu.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İstanbul Pendik ve Tuzla ilçeleri ile Yalova’da önümüzdeki 2 saat boyunca kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yıldırım düşmesi ile sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunmalı” denilmişti.

 

Son güncelleme: 10:47 18.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more