Sözcü Plus Giriş

TBMM albümünden terör albümüne

24. Dönemde HDP Muş milletvekilliği yapan Demir Çelik, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terörden arananlar’ listesine girdi. Yurt dışına kaçtığı düşünülen Çelik’i yakalanmasını sağlayanlara 1 milyon lira ödül verilecek  

Veli TOPRAK
13:52 -
TBMM albümünden terör albümüne

KCK ana davasında 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve kararı onanan HDP'li eski vekil Demir Çelik, kayıplara karıştı. İçişleri Bakanlığı, ‘Terörden Arananlar Listesi'ne eklenen Çelik'i ‘yeşil listeye' koydu. 1959 Muş Varto doğumlu olan Demir Çelik,  2004'te bu ilçede BDP'den belediye başkanı seçildi. 2008'de BDP Genel Başkanı olan Çelik, 2010 yılına kadar bu görevini yürüttü. Çelik, 2011'de ise Muş milletvekili olarak TBMM'ye girdi.

24. Dönem Milletvekili Demir Çelik’in TBMM resmi sitesindeki özgeçmişi ve fotoğrafı

AĞZI BANTLI EYLEM

Çelik, TBMM Genel Kurulu'nda ağzını bantla kapatarak yaptığı eylemle hatırlanıyor. Kürsüye çıkan Çelik, konu;ma süresi boyunca ayakta bekleyerek ve agzini bantlayip protesto eylemi gerçekleştirmişti. HDP'li eski vekil hakkinda, terör gruplarıyla birlikte faaliyet yürütmek, terörist cenazelerini organize etmek ve izinsiz yürüyüşe katılarak halkı kışkırtmak suçlamasi bulunuyor.

Demir Çelik, İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi’ne girdi. Listede kullanılan fotoğraf Çelik’in TBMM’de yer alan fotoğrafıyla aynı. 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more