ABD’de dehşet: Bakım evinde 70 ölü

Massachusetts'te  savaş gazilerinin yaşadığı huzurevinde 70 kişinin corona virüsü nedeniyle öldüğü belirtildi.

ABD’de dehşet: Bakım evinde 70 ölü

Devlet tarafından işletilen asker gazilerinin kaldığı bakım evinde yaşanan korkunç olay büyük tepkilere neden oldu. Başsavcılığının yaşananlar nedeniyle soruşturma açtığını belirten yetkililer virüse yakalananlar ile sağlıklı olanları aynı yerde yatırıp hepsinin ölümüne neden oldular açıklaması yaptılar.

Halen bakım evinde kalan 82 gazi ve 81 çalışanında testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. Bakım evinde kalan gaziler  “Kimin pozitif, kimin negatif olduğunu bilmiyorduk ve sonra personel yetersizliğinden hepimizi ortak bir alanda topladılar. Bu da faciaya neden oldu'' dediler. Sayının daha da fazla olabileceğini belirten askeri gaziler mart ayı sonunda bakım evinde 230 kişi vardı. Bu sayı şu anda sadece 100” dediler.

Yaşanan bu olayın Amerika'da corona virüsü sonrası bakım evlerinde yaşanan ölüm olaylarının en korkuncu olduğunu belirtiyor. Yetkililer Amerika'da  bakım evlerinde virüs nedeniyle ölenlerin sayısının tahmini olarak 13.700'ü geçtiğini belirtiyorlar. Federal hükümet 15 binden fazla bakım evinde corona virüsü sonrası yaşanan ölüm olaylarının tespit edilmesi için çalışma başlattı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika asker Corona Hükümet mart ayı Ölüm
Loading...