Sözcü Plus Giriş

Dünya Sağlık Örgütü: Corona aşısının kullanılacağı güne kadar 2 milyon kişi ölebilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Programı Başkanı Mike Ryan bugün yaptığı açıklamada, Covid-19’a karşı başarılı bir aşının yaygın kullanımına başlanana kadar corona virüsüne bağlı ölümlerin dünya çapında 2 milyona ulaşabileceğini ifade etti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:22, 25/09/2020
Dünya Sağlık Örgütü: Corona aşısının kullanılacağı güne kadar 2 milyon kişi ölebilir

Corona virüsü salgını dünya çapında hızla yayılırken vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Programı Başkanı Mike Ryan bugün yaptığı açıklamada, Covid-19'a karşı başarılı bir aşının yaygın olarak kullanılacağı güne kadar corona virüsüne bağlı ölümlerin dünya çapında 2 milyona ulaşabileceğini ifade etti.

Ryan, salgına karşı birlikte ve uyumlu hareket edilmemesi halinde bu sayının daha da fazla olacağını aktardı. Ryan, “Bunu yapmazsak bahsettiğiniz sayı sadece hayal edilebilir değil, ne yazık ki çok muhtemel” dedi.

Tüm dünyada kısıtlamaların ve tecritlerin hafifletilmesinin ardından virüsün gençler arasında yayıldığına dikkat çeken Ryan, vaka sayılarındaki artış nedeni ile gençlerin suçlanmaması gerektiğini dile getirdi. (İHA)

ʻʻ
Dünya genelinde corona virüsü vaka sayısı 32 milyon 572 bin 774'e, toplam can kaybı ise 989 bin 981'e ulaştı.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsünde büyük şüphe! Kayıtlar doğru tutulmuyor iddiası: Gerçek ölü sayısı iki katı olabilirCorona virüsünde büyük şüphe! Kayıtlar doğru tutulmuyor iddiası: Gerçek ölü sayısı iki katı olabilir İlginizi ÇekebilirBirleşik Krallık'tan corona virüsü hamlesi: Türkiye halen 'yeşil listede'Birleşik Krallık'tan corona virüsü hamlesi: Türkiye halen 'yeşil listede'