Aliyev’den barış gücü çağrısı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev kritik açıklamalarda bulundu. Aliyev, "Karabağ'a barış gücü ve gözlemci gönderilmesine karşı değiliz. Ancak Bakü kendi koşullarını ortaya koyacak" dedi.

Aliyev’den barış gücü çağrısı

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 27 Eylül’de Dağlık Karabağ’da başlayan çatışmalar, dünyanın gözünü bölgeye çevirdi. Günlerdir tansiyonun bir an olsun düşmediği bölgede sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın krize ilişkin bu aşamada diplomatik bir çözümünün bulunmadığını söyleyerek, “Ermenistan tarafı için diplomatik olarak kabul edilebilecek her şey… Azerbaycan için artık kabul edilemez” sözleri geniş yankı uyandırdı.

BARIŞÇIL YÖNTEMDEN BAŞKA YOL YOK

Paşinyan’ın ardından bugün hem Kremlin’den hem de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den peş peşe açıklamalar geldi. Kremlin’den yapılan açıklamada, “Dağlık Karabağ’da sorunun çözümü için barışçıl yöntemlerden başka bir yol görmüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

GÖZLEMCİ VE KÜLTÜREL ÖZERKLİK

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ise RIA haber ajansına konuşurken, “Karabağ’a barış gücü ve gözlemci gönderilmesine karşı değiliz. Ancak Bakü kendi koşullarını ortaya koyacak” dedi.

Aliyev, Dağlık Karabağ’daki etnik Ermenilerin “kültürel özerklik” sahibi olabileceklerini de söyledi.

Balistik füze fırlatan Ermenistan ağır kayıplar verdi! Bir tabur yok oldu İlginizi Çekebilir Balistik füze fırlatan Ermenistan ağır kayıplar verdi! Bir tabur yok oldu

 

Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Diplomatik çözüm yok İlginizi Çekebilir Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Diplomatik çözüm yok

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...