Sözcü Plus Giriş

Mahmud Abbas’tan Trump’a ‘Kudüs’ tepkisi!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde Orta Doğu barış planına tepki göstererek, "Halkımız bu planı tarihin çöplüğüne atacak" dedi.

22:33 -
Mahmud Abbas’tan Trump’a ‘Kudüs’ tepkisi!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı sözde Orta Doğu barış planının ardından Ramallah kentinde basın toplantısı düzenledi. Abbas, Trump’ın İsrail-Filistin meselesine ilişkin sözde barış planı olarak sunduğu “Yüzyılın Anlaşması”na karşı güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını ifade etti.

Abbas, “Stratejimiz, işgali sona erdirme mücadelemize dayanıyor ve halkımız bu planı tarihin çöplüğüne atacak. Yüzyılın Anlaşmasını başarısız kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Hiçbir Filistinli Müslüman veya Hristiyan’ın bu planını kabul etmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Abbas, “Kudüs ve tüm haklarımız satılık değildir” dedi. (İHA)

İLGİLİ HABERTrump, Orta Doğu'yu birbirine katacak planı açıkladıTrump, Orta Doğu'yu birbirine katacak planı açıkladı İLGİLİ HABERSon dakika... Donald Trump 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladıSon dakika... Donald Trump 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladı İLGİLİ HABERTrump'ın açıklaması sonrası Filistinliler sokağa döküldü!Trump'ın açıklaması sonrası Filistinliler sokağa döküldü!
Son güncelleme: 10:52 13.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more