Sözcü Plus Giriş

LGS 3. soru destek paketi yayınlandı! LGS Haziran ayı örnek soruları…

MEB 3. Soru Destek Paketi sorularını yayınladı. Liseye giden milyonlarca öğrenci için MEB tarafından hazırlanan 3. soru destek paketi öğrencilerin kullanımına sunuldu ve sorular merakla araştırılıyor. LGS 3. soru destek paketi...

Güncellenme: 13:20, 03/06/2020
LGS 3. soru destek paketi yayınlandı! LGS Haziran ayı örnek soruları…

Millî Eğitim Bakanlığı, corona virüs pandemisi nedeniyle zorunlu olarak okul dışında, uzaktan devam eden eğitim sürecinde öğrencilere soru paketleri sunuyor. Lise öğrencilerine yönelik hazırlayıcı sorulardan oluşan üçüncü “Soru Destek Paketi”, kullanıma sunuldu. İşte MEB 3. soru destek paketi…

MEB 3. SORU DESTEK PAKETİ

LGS sonuçları saat kaçta açıklanır? MEB 2019 LGS sınav sonuçları ...

BAKAN AÇIKLADI: SORU DESTEĞİ SÜRECEK

Bir gazeteye röportaj veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS kılavuzundaki değişiklikleri ve sınavla ilgili detayları anlattı. Bakan Selçuk'un sorulara verdiği cevaplar şu şekilde:

LGS için 1. dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek misiniz?

Örnek soru kitapçığını ayda bir yayımlıyorduk. Bu süreçte öğrencilerimize yardımcı olmak için ayda iki kez örnek soru kitapçığı yayımlamaya başladık. Ayrıca öğrencilerimize sınava yönelik çalışma soruları da yayımlamaya başladık.

Örnek soru kitapçığından ayrı çalışma soruları mı yayımlıyorsunuz?

Evet. Şu ana kadar toplam 2 bin 516 sorudan oluşan soru destek paketi LGS merkezi sınavına girecek öğrencilerin kullanımına sunulmuş oldu. 15 günde bir bin soruluk LGS hazırlık sorularını yayımlamaya devam edeceğiz.