YKS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? Üniversite yerleştirme (tercih) sonuçları bekleniyor…

Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı YKS sınavında tercih işlemleri tamamlandı. Şimdi öğrencilerin gözü kulağı ÖSYM tarafından yapılacak olan YKS yerleştirme sonuçları açıklamasında. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin üniversite kayıt heyecanı başlayacak. İşte YKS tercih sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar…

YKS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? Üniversite yerleştirme (tercih) sonuçları bekleniyor…

YKS sınavında belirlenen barajı geçen öğrenciler, okumak istediği üniversite bölümlerini belirledi ve geçtiğimiz hafta sona eren YKS tercih işlemlerini tamamladı. Üniversite adayı öğrenciler şimdi açıklanacak YKS tercih sonuçlarını bekliyor.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacağını henüz duyurmadı. YKS tercih (yerleştirme) sonuçları yarın (21 Ağustos) açıklanabilir. ÖSYM, daha önce açıkladığı tercih sonuçlarını 10.00'da erişime açmıştı. YKS tercih sonuçlarının da sabah saatlerinde açıklanması bekleniyor.

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

YKS TERCİH SONUÇ SORGULAMA EKRANI

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl henüz kayıt tarihleri açıklanmadı ancak geçtiğimiz yıl sonuçların açıklanmasının ardından bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapıldı. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.