Sözcü Plus Giriş

Gold’s Gym’den iflas erteleme başvurusu

Dünyaca ünlü vücut geliştiricilerinin tercih ettiği spor salonu zinciri Gold's Gym, corona virüsü salgınının ekonomik etkilerine daha fazla dayanamadı ve iflas erteleme için başvuruda bulundu. Gold's Gym, giyim sektörünün devi J. Crew'dan sonra bu başvuruyu yapan ikinci büyük marka oldu. Firma Türkiye'deki faaliyetlerine ve mevcut operasyonlarına devam edecek.

Sozcu.com.tr
16:19 -
Gold’s Gym’den iflas erteleme başvurusu

ABD'nin en ünlü spor salonu zincirlerinden biri olan Gold's Gym, iflas başvurusu yaptı. Türkiye'de de şubesi bulunan markanın CEO'su Adam Zeitstiff, bu başvurunun şu anki operasyonları etkilemeyeceğini söyledi. Firma için Türkiye’de bir konkordato başvurusu yapılmadı. Türkiye’de faaliyetler devam ediyor.

The Hill'da yer alan habere göre marka, şirketin kendisine ait olan salonlardan 30'unu nisan ayında tamamen kapattı. 700 salon ise franchise yöntemiyle işletiliyor.

‘MAALESEF BİZİM PAKET SERVİSİMİZ YOK!’

CEO Zeitsiff, “Hiçbir yere gitmiyoruz! Maalesef bulunduğumuz sektör, birçokları gibi salgından çok kötü etkilendi. Maalesef bizim paket servisimiz yok. Bu nedenle gelirlerimizi korumamız çok zor” ifadelerini kullandı.

Adam Zeitstiff, spor salonlarına uygulanan karantina kalktıktan sonra, kapanan salonlardaki aletlerin diğer yerlere dağıtılması için bir planlama yaptıklarını da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERGiyim devi J. Crew'den iflas başvurusuGiyim devi J. Crew'den iflas başvurusu

SALONLAR AÇILDI AMA GİDEN YOK

Tennessee ve Georgia gibi eyaletlerde spor salonları yeniden faaliyete geçse de yapılan anketler, müşterilerin geri dönmek için hazır olmadığını gösterdi. Morning Consult'un ekonomisti John Leer, “Birçok alanda, yasak olsun ya da olmasın insanların eski aktivitelerine dönmesi 3 ila 6 ay arası sürecek. Müşteriler sağlıkla ilgili haberleri yakından takip ediyor ve görüşleri, bu haberlere göre güncelleniyor” yorumunu yaptı.

Gold's Gym, ABD'de son iki günde iflas erteleme başvurusunda bulunan ikinci ünlü marka oldu. Dün de giyim sektörünün önemli markalarından J. Crew aynı başvuruda bulunmuştu.

Son güncelleme: 18:49 06.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more