Kargoculardan corona virüsü ile ilgili açıklama

Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Aslan Kut, corona virüse ilişkin sosyal medyada kaynağı belli olmayan pek çok bilgi dolaştığına dikkat çekerek, "Virüsün insandan insana geçtiği konusunda bilgimiz var; ancak şu an ne Çin'de ne de başka bir ülkede virüsün kargo ve eşya yolu ile bulaştığına dair teyit edilmiş bir bilgi yok" dedi.

Kargoculardan corona virüsü ile ilgili açıklama

Corona virüsün, son zamanlarda herkesi endişelendiren ve çeşitli önlemler almaya iten bir virüs olduğunu söyleyen Kut, “Özellikle internette ve sosyal medyada kaynağı belli olmayan ve gerçekçilikten uzak pek çok bilgi dolaşıyor ve bu da kirlilik yaratıyor. Bu asılsız bilgilerden biri de, virüsün dünyanın dört bir yanını dolaşan kargolar aracılığı ile de yayıldığı iddiası. Bu konuda derneğimize pek çok telefon geliyor.” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş corona virüsü açıklaması: Canlı yayında korkuttu İlginizi Çekebilir Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş corona virüsü açıklaması: Canlı yayında korkuttu

“TEDBİRLER DEVAM ETMEKTEDİR”

Kargo teslimatlarıyla ilgili henüz kendilerine tebliğ edilmiş bir değişiklik olmadığını belirten Kut, “Yetkili mercilerden herhangi bir bildirim olursa teslimatlarla ilgili ivedilikle gerekli değişiklikler yapılacaktır. Türkiye’ye Çin’den gelen veya Türkiye’den Çin’e gönderilen postalar için gümrük mevzuatımızın gerektirdiği tedbirler devam etmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yetkili mercilerin yayınlarını takip etmelerini ve asılsız bilgilerle değil, yetkililerin sözlerine itimat etmelerini önemle rica ederiz.” açıklamasında bulundu. (DHA)

canlı Çin Corona Dünya Sağlık Türkiye