Sözcü Plus Giriş

2 milyonluk pandemi yardımı ihalesi yine AKP’li isme gitti

AKP’li Güngören Belediyesi, corona virüsü salgınında ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmak için 15 bin gıda kolisi almak üzere ihaleye çıktı. 2.1 milyon liralık ihaleyi, AKP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı’nın eski yöneticisi ve AKP milletvekili aday adayı olan Ayhan Balcı’nın şirketi kazandı.

Özlem GÜVEMLİ
09:01 -
2 milyonluk pandemi yardımı ihalesi yine AKP’li isme gitti

Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemler birçok kişiyi ekonomik olarak zor durumda bıraktı. Yerel yönetimler bu zor günleri aşmak için ilçelerinden yaşayan vatandaşlara yardımda bulunmak için seferber oldu. Ancak bazı AKP'li belediyelerin bu dönemde vatandaşa dağıtmak üzere alım yapmak için açtığı ihalelerin, “tanıdık” firmalara gitmesi dikkat çekti.

15 BİN GIDA KOLİSİ İHALESİ

Bu durumun son örneği AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşandı. Güngören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, pandemi nedeniyle 15 bin adet temel gıda kolisi almak üzere 22 Nisan'da ihale düzenledi. Yaklaşık maliyeti 2 milyon 256 bin TL olan ihaleyi 2 milyon 130 bin 400 liralık teklifin sahibi Balcıoğlu Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı. Şirket ile 27 Nisan günü sözleşme imzalandı.

2002’DEN BERİ AKP'DE SİYASET YAPIYOR

Söz konusu ihaleyi kazanan Balcıoğlu Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin hissedarı Ayhan Balcı, uzun yıllardır AKP'de siyaset yapıyor. Balcı, 2002 yılında AKP Zeytinburnu ilçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı.  2011 yılına kadar AKP Zeytinburnu ilçe teşkilatında çeşitli birimlerde başkan ve başkan yardımcılığı görevleri üstlendi.  15 Ocak 2011 tarihine AKP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı iken görevinden istifa ederek İstanbul 2. bölgeden AKP milletvekili aday adayı oldu. Ancak seçimlerde aday listesine giremedi. Balcı, Kızılay Zeytinburnu Şubesi'nin de başkanı.

İLGİLİ HABERAKP'li belediyenin salgın ihalesi tanıdık isme gittiAKP'li belediyenin salgın ihalesi tanıdık isme gitti
Son güncelleme: 09:13 01.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more