26 saat sonra sağ olarak çıkarıldı

İzmir'de depremden 26 saat sonra bir mucize yaşandı. İlk 3 katı yıkılan 11 katlı Yılmaz Erbek Apartmanı'ndan Halim Sarı'yı sağ olarak çıkardı. Sarı ile ilk teması kuran Tunceli AFAD İl Müdür Cem Erdoğan'ın 'Halim amcam seni almadan gitmeyeceğiz, kurban olayım biraz daha sabret' sözleri ise kameralara yansıdı

Merkez üssü İzmir’in Seferi Hisar İlçesi’nin açıkları olan 6.9 büyüklüğündeki deprem saat 14.51’de Ege ve Marmara bölgesinin tamamını salladı. İzmir’de yıkıma neden olan depremde enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Foto: DHA / Halim Sarı

Bayraklı’da çalışmaların sürdüğü 8 binadan biri olan Yılmaz Erbek Apartmanı’ndan az önce sevindiren bir haber geldi.

İlk 3 katı çöküp yan yatan 11 katlı Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki arama-kurtarma çalışmaları sırasında çökme yaşanmaması için binaya vinçler ile destek sağlandı.

Binanın zemin katındaki markette bulunduğu sırada enkaz altına kalan Halim Sarı ile temas kuruldu.

Arama-kurtarma görevlilerinin konuştuğu Sarı’nın bilincinin açık olduğu belirlendi. Ekipler 26 saat sonra göçük altından Halim Sarı’yı sağ olarak çıkarmayı başardı. Yaralı olan Sarı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI O ANLARI PAYLAŞTI

İçişleri Bakanlığı, enkaz altındaki Halim Sarı’nın Tunceli AFAD İl Müdür Cem Erdoğan ile konuşmasının yer aldığı görüntüleri yayınladı.

Videoda Cem Erdoğan, enkaz altındaki Halim Sarı’ya “Halim amcam seni almadan gitmeyeceğiz, biz senin için buradayız, kurban olayım biraz daha sabret” ifadeleriyle moral verdiği duyulurken, Halim Sarı’nın ise Erdoğan’a sakince ‘İnşallah’ diye karşılık verdiği görüldü.

İzmir'deki depremde can kaybı 28'e yükseldi, 885 yaralı İlginizi Çekebilir İzmir'deki depremde can kaybı 28'e yükseldi, 885 yaralı 23 saat sonra mucize İlginizi Çekebilir 23 saat sonra mucize 15 yaşındaki Günay 4,5 saat süren çalışma sonrasında kurtarıldı İlginizi Çekebilir 15 yaşındaki Günay 4,5 saat süren çalışma sonrasında kurtarıldı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...