Sözcü Plus Giriş

Abdullah Gül ve Binali Yıldırım cenazede bir araya geldi

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Erol Olçok'un annesi Asiye Olçok son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AKP İzmir milletvekili Binali Yıldırım da katıldı.

20:59 -
Abdullah Gül ve Binali Yıldırım cenazede bir araya geldi

15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehit olan ve uzun yıllar AKP’nin reklam çalışmalarını yürüten Erol Olçok Erol Olçok’un annesi Asiye Olçok 90 yaşında çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Asiye Olçok için Marmara Üniversitesi İlahiyat Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP İzmir milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Cumhurbaşkanın kardeşi Mustafa Erdoğan, tiyatro sanatçısı Hasan Kaçan, ailesi ve yakınları katıldı.

Taner Yıldız, “Rahmetli Erol Olçok kardeşimizin annesi vefat etti. Bu vesile ile unutamadığımız Erol abimizi bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz. Sanki burada kendisi varmış gibi hissettim.” diye konuştu.

Dua ve helallik alındıktan sonra öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığında toprağa verildi. (DHA)

İLGİLİ HABER11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Otoriter rejimler sürdürülebilir değil11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Otoriter rejimler sürdürülebilir değil
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more