Çanakkale’de 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması!

Çanakkale’de 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik hastalıkları olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Öte yandan, köy ve sokak düğünleri de en geç 23.30’da bitirilerek süresinin azami 2 saat olarak belirlenmesine karar verildi.

Çanakkale’de 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması!

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararlara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* İçişleri Bakanlığının 12.08.2020 tarih ve E.13102 sayılı Genelgesi gereği; 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili olarak yeniden yapılan değerlendirmeler sonucunda; 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın (hastane/muayene randevusu olanlar hariç) 08:00-10:00 ve 16:30-19:30 saat aralığında toplu taşıma araçlarını kullanmalarının yasaklanmasına, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, kendi mahallelerine en yakın semt pazarı, market ve alışveriş merkezlerini kullanmaları, alışverişlerini kalabalığın yoğunlaşmadığı sabah 10.00-12.00 saatleri arasında yapmalarına, 65 yaş de üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın; düğün, nikâh, nişan, gelin alma, sünnet, cenaze, taziye vb. etkinliklere (1.derece yakınlar hariç) katılmasının yasaklanmasına karar verildi.

DÜĞÜN SÜRELERİNE KISITLAMA

Öte yandan, köy ve sokak düğünleri de en geç 23.30'da bitirilerek süresinin azami 2 saat olarak belirlenmesine karar verildi. Evlenecekler, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’na düğün yapılacağına dair bildirimde bulunurken kolluk kuvvetleri tarafından alınan taahhütnamede mutlaka saat aralığının belirtilmesi gerekiyor. İHA

Aynı makyaj malzemesini kullananlar corona olmuştu! Çarpıcı detaylar ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Aynı makyaj malzemesini kullananlar corona olmuştu! Çarpıcı detaylar ortaya çıktı
Çanakkale Corona düğün hastane Ordu Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya