Sözcü Plus Giriş

CHP Ankara İl Başkanı Güvener: Millet İttifakı’nı büyütmeliyiz

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, il başkanlığı seçiminde yeniden aday oldu. Güvener, hedeflerini ve projelerini ise SÖZCÜ’ye anlattı.

Saygı ÖZTÜRK
Güncellenme: 09:25, 20/01/2020
CHP Ankara İl Başkanı Güvener: Millet İttifakı’nı büyütmeliyiz

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, il başkanlığı seçiminde yeniden aday olacağını belirtti, “Millet İttifakının güçlendirilip büyütülmesinin büyük zorunluluk olduğunu” söyledi. Güvener, “Yerel seçimden sonra iktidarı da almak zorundayız. Bunun için Sandık ordumuzla seçime 7/24 hazırız” dedi.

25 ilçesi bulunan Ankara'nın bazı ilçelerinde AKP oylarının yüzde 75-80 olduğuna dikkat çeken çeken Güvener, bu oranın değiştirilmesi için çaba gösterdiklerini, Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle oy oranlarının değiştirilmesinde önemli rol oynayacağını belirtti. Güvener, SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

KENARA İTİLMEMELİ

Seçimlerde il başkanı koordinasyonun başında bulunmalı. 2014 seçiminde il başkanımızın kenara itilmesi partimiz ve oy sonuçları bakımından büyük olumsuzluktu. Son seçimde İYİ parti ile il bazındaki ittifakımız her bakımdan örnek gösterildi. Çok uyumlu bir çalışma yürüttük. Sonuç da aldık.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını Mansur Yavaş'ın kazanması Millit İttifakının büyük başarısıdır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bizde olmasını çok iyi değerlendirmeliyiz. Şeffaflık, liyakate önem verilmesi, adil davranışlar, CHP'li olmayan belediyelere de hizmette ayrımcılık yapılmaması partimize olan güveni daha da artıracaktır.

Kırsal kalkınmaya önem veriyoruz. Üretim ekonomisini çözmeden işsizliği çözemeyiz. Büyükşehir Belediyesi, Çankaya, Yenimahalle ve Elmadağ belediyelerimiz kırsal kalkınmaya desteğini Uygulamalarıyla gösteriyor. Millet İttifakını güçlendirip büyütmemiz lazım. Üretimi destekleyen, istihdamı artıran adımlar partimize büyük güç kazandıracaktır. Örgütlerimizi güçlendirmeliyiz.

KUTUPLAŞTIRIYOR

AKP'nin politikası milleti kutuplaştırarak iktidarda kalmaktır. Bu kutuplaşmalara karşı, partimizin içinde ötekileştirme, kutuplaşma olmaması da önemli. Milletvekillerimiziz, belediye başkanlarımızı, meclis gruplarımızla kenetlenmiş, birbirine güç veren ve gelecek seçimde de iktidarı almaya odaklanmak durumundayız.

20 aydır İl Başkanlığı görevini yürütüyorum. Daha yapılacak çok işimiz var. Yerel seçimin bitmesinin hemen ardından erkene alınması da her zaman söz konusu olan seçimler hep aklımızda. Seçimde görev alacak ‘sandık ordumuz' hazır. İl ve ilçe örgütleri olarak 7/24 seçime hazırız.”

Yayınlanma Tarihi:06:00,