Davutoğlu: Türkiye bu iktidarı hak etmiyor

Malatya’da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile bir esnaf arasında dün yaşanan diyalog dikkat çekmişti. Erdoğan’a tepkisini dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Vatandaşın derdiyle dertlenerek iktidar olanlar bugün vatandaşın derdiyle dalga geçiyor. Türkiye bu iktidarı hak etmiyor” dedi.

Davutoğlu: Türkiye bu iktidarı hak etmiyor

Erdoğan, Partisinin 7. Olağan Kongresi için dün Malatya'daydı. Malatya Minibüs ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, Erdoğan'a, “İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz” demişti. “Bu bana çok abartılı geldi” yanıtını veren Erdoğan, “Keyif çayı bu. Bu çayı iç” diyerek çay dağıtmıştı. O anların görüntüleri ise sosyal medyada gündem olmuştu.

“VATANDAŞIN DERDİYLE DALGA GEÇİYOR…”

Malatya'da yaşananlara ve döviz kurundaki yükselişi sosyal medya hesabından değerlendiren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Vatandaşın derdiyle dertlenerek iktidar olanlar bugün vatandaşın derdiyle dalga geçiyor” dedi. Davutoğlu, “Dolar 8 TL olmuş; bakan soruyor ‘Dolarla mı maaş alıyorsunuz?' Cumhurbaşkanı nasihat veriyor ‘Ekmek bulamıyorsanız keyif çayı için!' Türkiye bu iktidarı hak etmiyor.”

'Eve ekmek götüremiyoruz' diyen esnafa Erdoğan 'Bu bana çok abartılı geldi' dedi, çay dağıttı İlginizi Çekebilir 'Eve ekmek götüremiyoruz' diyen esnafa Erdoğan 'Bu bana çok abartılı geldi' dedi, çay dağıttı Erdoğan ile konuşan servisçi: AK Parti üyesiyim, kırıldık, üzüldük... İlginizi Çekebilir Erdoğan ile konuşan servisçi: AK Parti üyesiyim, kırıldık, üzüldük...