Dünyada ikinci Türkiye’de ilk: Covid-19 sertifikası

Uluslararası üst düzey sağlık akreditasyon kuruluşu olan TEMOS’un corona virüsü tedbirleri kapsamında açıkladığı kriterleri tamamlayarak, dünyada 2’nci Türkiye’de ilk olarak ‘Uluslararası Covid-19 Uygunluk Sertifikası’nı Alanya'daki özel bir hastane aldı.

Dünyada ikinci Türkiye’de ilk: Covid-19 sertifikası

TEMOS’un corona virüsü tedbirleri kapsamında açıkladığı 100'e yakın kriteri tamamlayarak ‘Uluslararası Covid-19 Uygunluk Sertifikası'nı almaya hak kazanan Alanya’daki özel bir hastane, dünyada 2'nci Türkiye'de ilk olarak ‘Uluslararası Covid-19 Uygunluk Sertifikası'nı aldı.

Hastane Direktörü Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Peksel şunları söyledi:

*TEMOS Avrupa'nın en önemli sağlık akreditasyon şirketlerinden bir tanesi. 2010 yılında ilk kuruluşundan itibaren hastanemiz de TEMOS ile iş birliği yaparak kalite sertifikasyonlarını almakta.

*Bu sezon çıkan Covid salgınıyla alakalı da TEMOS akreditasyon şirketinin yapmış olduğu sertifikasyon programına başvurduk. Akabinde yaklaşık 100'e yakın kriterden geçirilerek santralden defin hizmetlerine kadar bütün sistemimizi Covid'den hastalarımızı ve çalışanlarımızı koruyacak şekilde sertifikasyon sistemimizi tamamladık ve bunu alan Türkiye'de ilk hastane olduk. İHA

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Corona hastane Sağlık Türkiye
Loading...