Dünyanın konuştuğu Wayfair olayı nedir? Wayfair’den açıklama…

Son günlerde hem dünya basınında hem de sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri de Wayfair iddiaları oldu. Wayfair isimli e-ticaret sitesinde ürünler üzerinden çocuk ticareti yapıldığı iddiaları şok etkisi yarattı. Bu gelişmelerin ardından Wayfair'den açıklama geldi. Peki Wayfair skandalı nedir? İşte uzun süre konuşulacak Wayfair olayı hakkındaki detaylar...

Dünyanın konuştuğu Wayfair olayı nedir? Wayfair’den açıklama…

Geçtiğimiz yıllardaki “Pizzagate” komplo teorisini akıllara getiren Wayfair olayı netleşmeye başladı. ABD’li paylaşım platformu Reddit’te ortaya atılan iddialarda Wayfair isimli internet istesinde satılan ürünler üzerinden çocuk ve insan kaçakçılığı yapıldığı açıklanmıştı. Bu iddiaların ardından Wayfair’den konuyla ilgili açıklama geldi. İşte dünyanın konuştuğu Wayfair ile ilgili merak edilenler…

WAYFAİR AÇIKLAMA YAPTI

Bir kullanıcının “komplo teorisi” başlığı altında ortaya attığı iddiada Wayfair'in sattığı pahalı dolap markalarının isimlerinin kaybolan çocukların isimleri olduğu öne sürüldü. 10 bin dolardan pahalıya satılan dolapların hem Wayfair hem de üçüncü parti satıcılar tarafından satıldığı belirtilirken, dev şirketin insan kaçakçılığı ve çocuk ticareti için paravan olarak dolap satışını kullandığı üstelik bu şekilde mesajlaştıkları da öne sürüldü.

Yaşananların ardından Wayfair gündeme gelen dolapların satışını durdurma kararı aldı. Şirket, iddiaları ortadan kaldırmak için böyle bir adım attıklarını duyururken, “Elbette bu iddialarda hiçbir gerçeklik payı yok. Bu dolaplar endüstriyel kullanıma uygun olduğu için bu denli yüksek fiyatta satılıyorlar. Ürünleri siteden kaldırma sebebimiz ise bu dolapların isimlerini değiştirmek, daha kapsamlı ve detaylı bir ürün tanımı yazmak ve ürünün daha iyi fotoğraflarını çekmektir” açıklamasını yaptı.

AKILLARA PIZZAGATE'İ GETİRDİ

Büyük boyutlardaki saklama üniteleri aracılığıyla çocuk kaçakçılığı yapıldığı iddiası ise akıllara 2016'daki “Pizzagate” komplo teorisini gündeme getirdi. 2016 yılındaki başkanlık seçimleri öncesinde Demokratların adayı Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını yürüten John Podesta'nın gizli yazışmaları ortaya çıkmıştı. Seçim arefesinde gündeme gelen iddiaya göre Podesta, gizli bir şekilde şifreli yazışarak birçok üst düzey Demokrat Parti yetkilisinin bir pizza restoranı üzerinden insan ve çocuk kaçakçılığı ve seks ticareti yaptığı öne sürülmüştü.

Kısa süre içerisinde yalanlanan ve gerçek olmadığı ortaya çıkan iddia hem ABD kamuoyunun hem de uluslararası kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Wayfair ile gündeme geldi! Adrenochrome (Adrenokrom) nedir? İlginizi Çekebilir Wayfair ile gündeme geldi! Adrenochrome (Adrenokrom) nedir?