İletişim Başkanı Altun: Rejimin ordumuza yönelik saldırılarına göz yumulamaz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Esed rejiminin askerlerimize saldırısı, Suriye’nin kuzeyindeki korkak eylemlerinin son örneğidir. Kendi halkından yüzbinlerce insanı öldüren bu rejimin, ordumuza yönelik saldırılarına asla göz yumulamaz" dedi.

İletişim Başkanı Altun: Rejimin ordumuza yönelik saldırılarına göz yumulamaz

İletişim Başkanı Altun, Suriye’de rejim unsurlarının Türk askerine yönelik saldırısına ilişkin Twitter’da açıklama yaptı.

“HAREKETE GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİZ”

Altun, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

*Kahraman askerlerimiz, Rusya ile anlaşmalarımız doğrultusunda Suriye’de güvenlik ve insani misyonlarını yürütüyor. Şayet Rusya, Esed rejiminin bizi hedef almasını engelleyemiyorsa, tıpkı bugün İdlib'de yaptığımız gibi, bize yönelik bütün tehditlere karşı harekete geçmekten çekinmeyeceğiz.

*Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki mevcudiyeti, insani bir krizin daha çıkmasının önündeki tek engeldir. Ülkemizde 4 milyona yakın Suriyeliyi, Suriye içinde de Esed'e karşı koruyoruz.

*NATO müttefiklerimiz ve Avrupalılar, bizi bu konuda destekleme adına maalesef yeterli çabayı göstermiş değiller. Uluslararası toplum, bu gibi saldırılarda Türkiye'nin yanında yer almazsa, sınırlarımızda bir mülteci kriziyle daha karşı karşıya kalacağız.

*Bu durumun sürdürülebilir olmadığını dünyaya anlatmaya çalışıyoruz; ancak maalesef görmezden gelmeyi tercih ediyorlar.

“SURİYE KRİZİ SONA ERDİRİLMELİDİR”

*Sadece mülteci akını tehdidiyle karşı karşıya kaldıklarında dikkatlerini bu konuya çeviriyorlar. Hatta Suriye'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarımız üzerinden bizi eleştirme cesaretini bile gösteriyorlar.

*Bugün şehit olan askerlerimizin üzüntüsünü yaşıyoruz; ancak mücrim bir rejimin oluşturduğu tehditler bizi yıldıramaz.

*Ulusal güvenliğimizden kesinlikle ödün vermeyiz. Uluslararası toplumun ciddi anlamda müdahil olması ve çok güçlü bir şekilde destek vermesiyle Suriye krizi sona erdirilmelidir. DHA

Erdoğan: 30-35 civarında Suriyeli etkisiz hale getirildi İlginizi Çekebilir Erdoğan: 30-35 civarında Suriyeli etkisiz hale getirildi İletişim Başkanı Fahrettin Altun: ABD ile yeni bir sayfa açmaya hazırız İlginizi Çekebilir İletişim Başkanı Fahrettin Altun: ABD ile yeni bir sayfa açmaya hazırız