İstanbul’da yeni dönem başladı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ormanların korunması, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla 'Doğa Devriyesi' projesi başlattı. Havadan polis helikopteri ve termal drone'lar ormanları denetlerken, yerden ise atlı polisler, yunus polisleri, özel harekat polisleri ile özel eğitimli polis köpekleri de uygulamalara katılacak.

İstanbul’da yeni dönem başladı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kentte 2019 yılında 4 ayrı ormanlık alanda kasıtlı şekilde çıkarılan yangınlar nedeniyle ve ormanlık alanda gezi, piknik yapan vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla yeni bir proje başlattı.

BUGÜN BAŞLADI

Ormanların ve vatandaşların korunması amacıyla başlatılan proje “Doğa devriyesi” adıyla bugün Sultangazi Hacıbektaşı Veli Kent Ormanı’nda çok sayıda polis ekibinin katılımıyla başladı.

İstanbul genelindeki ormanlarda sürecek olan uygulamalarda Motorize Yunus Ekipleri, Çevik Kuvvet Atlı Polis Timleri, Köpek Timleri, Özel Harekat Polisleri ile havadan termal dronelar ve polis helikopteri görev alacak.

BELİRLİ GÜN VE SAATLERDE UYGULANACAK

Haftanın belirli gün ve saatlerinde uygulanacak olan projede ormanlık alanlarda yunus ekipleri şüpheli şahıslar üzerinde denetim yapacak. Özel Harekat Polisleri atlı ve köpekli timler araçlarla ulaşılamayan noktalarda devriye görevinde bulunacak.

Toplamda 61 polisin katıldığı ve bugün ilk kez Sultangazi’de başlatılan uygulama İstanbul’da bulunan tüm ormanlık alanlarda belirli aralıklarla sürecek. DHA

İstanbul'da yeni dönem... Böyle görüntülendi İlginizi Çekebilir İstanbul'da yeni dönem... Böyle görüntülendi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Bebek çevik kuvvet Corona drone Emniyet gezi istanbul Kadıköy köpek Küçükçekmece Normalleşme ÖZEL HAREKAT Polis Üsküdar uygulama Yunus
Loading...