İstanbul’dan sonra İzmir’de de corona alarmı! Validen kritik uyarı

Corona virüsünde İstanbul'dan sonra İzmir'de de vaka sayıları hızla artıyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor" dedi.

İstanbul’dan sonra İzmir’de de corona alarmı! Validen kritik uyarı

Türkiye’de etkisini hızla arttıran corona virüsünde İzmir için de kritik bir uyarı geldi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kentte son 10 günde vakaların ikiye katlandığını söyledi. Köşger, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

*İzmir Dikkat! Değerli İzmirliler tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi İzmir'imizde de Covid-19 tehlikesi artarak devam ediyor.

*Örneğin İzmir'de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor.

*Coronanın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi Coronadan kaybettik.
Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum.

BAKAN KOCA İSTANBUL’A DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Türkiye’de artan vakaların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’a dikkat çekmişti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, İl Sağlık Müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimlerle birlikte corona virüsü salgınına dair bir toplantı yaptıklarını duyuran Koca, “Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık. İstanbul’da vaka sayısı Türkiye genelinin %40'ına, Ankara'nın 5 katına ulaştı” ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM
Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı tabloya göre son 24 saatte 2 bin 91 yeni hasta tespit edilirken toplam hasta sayısı 359 bin 784'e çıktı. 69 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle beraber can kaybı 9 bin 727'ye yükseldi.
Sağlık Bakanlığı haftalık corona tablosunu açıkladı! İstanbul'daki artış dikkat çekti İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı haftalık corona tablosunu açıkladı! İstanbul'daki artış dikkat çekti Son dakika... Bakan Koca, coronadan kaynaklı can kaybı ve yeni hasta sayısını açıkladı! İşte 24 Ekim tablosu... İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Koca, coronadan kaynaklı can kaybı ve yeni hasta sayısını açıkladı! İşte 24 Ekim tablosu...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Corona Covid-19 Emniyet Emniyet Müdürü istanbul izmir Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika sosyal medya Türkiye
Loading...