‘Karantina uygulansaydı yüzlerce insanı kaybetmezdik’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Gökmen Ulu’nun sorularını yanıtladı. Corona salgını ile mücadelede iktidarın zamanlamasını yanlış bulan Erdoğdu, "Hastalığı önleyici önlemler zamanında alınmadı. Sağlık çalışanlarımız ve altyapı için yeterli önlem alınmadı. Genel karantina uygulansaydı yüzlerce insanı kaybetmeyecektik” dedi.

Ekonominin salgından önce de çok kötü olduğunu belirten Erdoğdu, “Türkiye'de ekonomik krizin başlıca sebebi rejimin değişmesidir” görüşünü dile getirdi.

“Kasamız bomboş şekilde Corona krizine yakalandık” ifadelerini kullanan Erdoğdu, AKP İktidarı'nın CHP'li belediyelerin bağış toplamasını engellemesine de tepki gösterdi. Erdoğdu, “Bağışlar engelleyenlerin üstünde yoksulların ah'ı var” dedi. Rusya’dan 17 katrilyon liraya alınan S-400 füzelerini hatırlatan Erdoğdu, “Yoksula verdiklerinin dört katını Putin'e verdiler” diye konuştu. Erdoğdu, iktidarın, IMF'nin kapısına gitmek mecburiyetinde kaldığını söyledi, “IMF'nin koşulları ne olacak” sorusunu gündeme getirdi.

“AK PARTİ'NİN SADIK SEÇMENİ AK PARTİ'DEN KOPUYOR”

AKP'nin ilk seçimde iktidardan gideceğini öne süren Erdoğdu, “AK Parti'nin sadık seçmeni AK Parti'den kopuyor. İlk seçimde bunları göndereceğiz” dedi.

AK Parti AKP Aykut Erdoğdu CHP Corona Gökmen Ulu IMF istanbul Putin Rusya Sağlık Türkiye