LGS’de skandal! Sınav sonucunu görünce şoke oldu

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Liselere Geçiş Sınavında (LGS) cevap kağıdı kaybolduğu ortaya çıkan Pınar Akbaş, bugün açıklanan sınav sonucunda “Sınavı iptal edildi” yazısını görünce üzüntüye boğuldu.

LGS’de skandal! Sınav sonucunu görünce şoke oldu

Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran'da yapılan LGS’ye kendi okulunda girdi. Sınav sonucunun açıklanmasını bekleyen Pınar Akbaş'ın cevap kağıdının kaybolduğu ortaya çıkmıştı.

“SONUCUMU GÖRMEK İSTERDİM”

Bugün açıklanan LGS sonucunda Pınar Akbaş'ın sonucu “sınavı iptal edildi” şeklinde açıklandı. Sınavda cevap kağıdı kaybolan Pınar Akbaş, şu ifadeleri kullandı;

*Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı, benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim.

*Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak.

“YETKİLİLER DE BİZE BİR ŞEY SÖYLEMİYOR”

Kızının hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirten annesi Sevgi Akbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Bugün herkesin sonucu açıklandı, benim kızımın sonucu açıklanmadı. Sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün.

*10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik. Yetkililer de bize bir şey söylemiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse bizi arayıp sorup bilgilendirme yapmıyor. Bugün gidip dava açacağız. Sanırım bir de idari soruşturma açılmış bilgimiz bu kadar.

Bu arada, milli eğitim müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmadı. İHA

LGS'ye giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu! İlginizi Çekebilir LGS'ye giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...