Manisa Valisi Karadeniz: Vatandaşı rahatlatacak durumda değiliz

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda gerçekleştirilen Covid-19 denetimlerine katılan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, 22 Temmuz tarihinden sonra il genelinde vaka sayılarında büyük artış yaşandığını ve artışın en büyük kaynağının düğünler olduğunu açıkladı. Karadeniz şu anda il genelindeki artışın kontrollü bir seviyede olduğunu ancak vatandaşların kurallara mutlaka dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek, “Vatandaşı rahatlatacak durumda değiliz. Şu anda panik yapacak bir ortamımız yok. Ancak rahat olacak bir ortamımız da yok. Herkes tedbirli olup kendi tedbirini alacak" dedi.

Manisa Valisi Karadeniz: Vatandaşı rahatlatacak durumda değiliz

İçişleri Bakanlığı'nın tüm illere gönderdiği ‘Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetim' başlıklı genelgesinin doğrultusunda Manisa'da il genelinde cadde ve sokaklarda, kafeteryalarda, alışveriş merkezleri ile halkın yoğun olduğu bölgelerde denetimler yapıldı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, denetimden sonra yaptığı açıklamada pandemi sürecinde vatandaşlara unutulan Covid-19 tedbirlerini hatırlatmak istediklerini söyledi.

FOTO: SÖZCÜ

“SONUCUN NEREYE GİDECEĞİNİ KESTİREMEYİZ''

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Covid-19 kapsamında unutulan kurallar sebebiyle vaka sayılarında Türkiye genelinde bir artış olduğunu, kurallara uyulduğu takdirde yeni kısıtlamaların gelmesinin söz konusu olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

* Belirlenmiş kurullara uygun hareket edilmiş olsaydı bugün bu kısıtlamalar gelmeyecekti. Bu toplumun her alanı için geçerlidir. Ancak önümüzde hala fırsat var. Herkes hangi iş kolunda ve ortamda olursa olsun kurallara uyarlarsa devlet yeni bir kısıtlama getirmek zorunda kalmaz.

* Manisalılarımıza kurallara uyalım çağrısında bulunuyoruz. Yeni kısıtlamalara maruz kalmayın. Bu bizim elimizde. Bunu sağlarsak kısa sürede güzel sonuçlar alırız. Kurallara uymamaya devam edersek de bunun sonucunun nereye kadar gideceğini kestiremeyiz.

FOTO: SÖZCÜ

“VATANDAŞI RAHATLATACAK DURUMDA DEĞİLİZ”

Vali Karadeniz, Manisa'da vaka sayısı artış hızının 22 Temmuz tarihinden sonra yükseldiğini ancak geçtiğimiz Kurban Bayramı'ndan sonra getirilen ek tedbirlerle artış hızının kontrol altına alınarak yavaşladığını ifade etti. Vali Karadeniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

* Şu anda hastanelerle ilgili önemli bir sıkıntımız yok. Ancak vatandaşı da rahatlatacak durumda da değiliz. Bunu da açık yüreklilikle ifade ediyorum.

* Günlük vakaları birebir takip ediyorum ve 22 Temmuz tarihinden itibaren vaka sayısı ciddi anlamda bir ivme kazandı. Kurban Bayramı sonrasında aldığımız bazı kararlar neticesinde bu artışı biraz yavaşlattık.

* Şu anda panik yapacak bir ortamımız yok. Ancak rahat olacak bir ortamımızda yok. Herkes tedbirli olup kendi tedbirini alacak.

FOTO: SÖZCÜ

VAKA SAYISI ARTIŞINDA EN ÖNEMLİ ETKEN DÜĞÜNLER

Manisa'da yaşanan vaka artışlarının en büyük etkeninin düğünler olduğunu dile getiren Vali Karadeniz sözlerini şöyle sürdürdü:

* Keşke düğünlerde o kurallara uyulmuş olsaydı da şuanda da önümüzdeki günlerde düğün yapacak olanlar sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ve sağlık kurullarının belirlemiş olduğu kurallarda düğünlerini yapmış olacaklardı.

* Bundan öncekilerin bu kurallara uymamaları ve bunun sonucunda düğün kaynaklı vakalarda yüksek bir şekilde artış göstermesi bu kısıtlamayı getirdi.

* Manisa Valiliği olarak günlük vakaları takip etmeye devam edeceğiz. Bunun kaynaklarının neler olduğunu takip edeceğiz. Eğer dokunmamız gereken bir yer olursa ki elbetteki dokunacağız.

ÜLKE GENELİNDE VAKA ARTIŞI SÜRÜYOR
Türkiye'de ilk vakası 11 Mart'ta görülen corona virüsünde vaka artışı devam ediyor. Sağlık Bakanlığının açıkladığı 4 Eylül Cuma gününün verilerine göre 53 kişi hayatını kaybederken bin 612 yeni vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısı 276 bin 555'e can kaybı da 6 bin 564'e yükseldi.

 

4 Eylül corona virüsü verileri açıklandı! İlginizi Çekebilir 4 Eylül corona virüsü verileri açıklandı! İngiliz uzmanlardan çocuklarda corona uyarısı! İshal ve kusma öksürükten önce başlıyor İlginizi Çekebilir İngiliz uzmanlardan çocuklarda corona uyarısı! İshal ve kusma öksürükten önce başlıyor
Corona Cuma düğün Düğün Salonu İçişleri Bakanlığı kurban Manisa Sağlık Sağlık Bakanlığı söz Sözcü Türkiye