Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den 9 il için hava durumu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yapılan değerlendirmede bugün 9 ilde kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor. Yağışların, Antalya, Göller Yöresi, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve İç Anadolu'nun batısı, Giresun'un doğusu ve Trabzon'da kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:42, 19/10/2020
Meteoroloji’den 9 il için hava durumu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) yapılan açıklamaya göre bugün 9 ilde kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor.

9 İL İÇİN UYARI GELDİ

Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya, Göller Yöresi, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve İç Anadolu’nun batısı, Giresun’un doğusu ve Trabzon’da kuvvetli, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. Kuzey, iç ve batı kesimlerde hava sıcaklığı azalmaya devam ederken, diğer yerlerde bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. MGM, vatandaşları ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları için uyardı.

YAĞIŞ ALMAYAN BÖLGELER AZ BULUTLU OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Adana’nın kuzeyi, Doğu Toroslar mevkii, Kahramanmaraş’ın güneybatısı, Osmaniye ve Hatay’ın İskenderun ilçesi ile Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor

İlginizi ÇekebilirÜnlü bilim insanından meteor uyarısı: Kasım'da çarpacakÜnlü bilim insanından meteor uyarısı: Kasım'da çarpacakİlginizi ÇekebilirNASA görselleri kanıt gösterildi: Hava durumuna müdahale ediliyor!NASA görselleri kanıt gösterildi: Hava durumuna müdahale ediliyor!İlginizi ÇekebilirGelecek 10 yılda siber tehdit ve iklim değişikliğine dikkat!Gelecek 10 yılda siber tehdit ve iklim değişikliğine dikkat!
Yayınlanma Tarihi:08:49,