Muharrem İnce’den bakanlığa ‘Erdoğan-Berat Albayrak’ tepkisi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih sondaj gemisinin Tuna-1 kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettiğini duyurmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin küçük, Bakan Berat Albayrak'ın sözlerinin ise büyük şekilde yer aldığı bir görsel paylaşıldı. Muharrem İnce, bakanlığın paylaşımına "Evlat babadan, Bakan Damat da olsa Cumhurbaşkanından daha önde olmaz, daha büyük gösterilmez" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Muharrem İnce’den bakanlığa ‘Erdoğan-Berat Albayrak’ tepkisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde gerçekleştirdiği ‘Millete Sesleniş' konuşmasında “Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi” müjdesini vermişti.

 ERDOĞAN’IN SÖZLERİ KÜÇÜK, ALBAYRAK’IN SÖZLERİ BÜYÜK YAZILDI

Erdoğan’ın açıklamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından Bakan Berat Albayrak’ın sözlerinin büyük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin ise küçük şekilde yer aldığı bir görsel yapıldı.

Bakanlığın paylaşımında şu ifadeler kullanıldı:

* Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde başlattığı Milli Enerji ve Maden Politikası tarihi bir başarıya ulaştı.

* Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi hayırlı uğurlu olsun.

MUHARREM İNCE’DEN PAYLAŞIMA TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın paylaşımına CHP’den ayrılıp parti kuracağı iddiaları sonrası “Biz Türkiye’ye yeni bir seçenek sunuyoruz. Başlattığım hareketin adı 1000 Günde Memleket Hareketi’dir” açıklaması yapan Muharrem İnce’den tepki geldi.

İnce, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

* Evlat babadan, Bakan Damat da olsa Cumhurbaşkanından daha önde olmaz, daha büyük gösterilmez.

* Devleti, devletin geleneklerini çökerttiler.

Muharrem İnce yeni parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı İlginizi Çekebilir Muharrem İnce yeni parti kuracak mı? Canlı yayında açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...