Mümtaz Şenel ve eşine saldırı olayında gözaltı sayısı yükseldi!

Burdur Valiliği, Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel’in silahla vurulma olayına ilişkin açıklama yaptı. Olay kapsamında 1 kişinin gözaltına alındığı, daha sonra ise olayın şüphelisi olarak mülkiyeti belediyeye ait olan otelin işletmecisi E.E’nin 2 tabancayla birlikte ayrıca 6 şahsın daha gözaltına alındığını bildirildi. Otelin işletmecisi E.E'nin çocukların cinsel istismarı, kasten adam yaralama, adam öldürmeyle tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Mümtaz Şenel ve eşine saldırı olayında gözaltı sayısı yükseldi!

Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine silahlı saldırıda bulunduğu şüphesiyle 8 şahıs gözaltına alındı.

Burdur Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, sabah saatlerinde evlerinde silahlı saldırıya uğradı.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Silahlı saldırıya uğrayan CHP'li başkan SÖZCÜ'ye konuştu İlginizi Çekebilir Silahlı saldırıya uğrayan CHP'li başkan SÖZCÜ'ye konuştu

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI ÇIKTI

Olayın ardından toplumun değişik kesimlerinden faillerin bir an önce bulunması yönünde tepki geldi.

Akşam saatlerinde Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada olayın şüphelisi 8 şahsın gözaltında olduğu bildirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Burdur İli Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve Fatma Şenel'e yönelik olarak ikametlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırı olayının aydınlatılması ve olayın faili ya da faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar çok yönlü olarak kapsamlı bir şekilde yürütülmüştür.

* Bu kapsamda, daha önce gözaltına alınan bir kişi bulunmakta olup daha sonra ise olayın şüphelisi olarak mülkiyeti belediyeye ait olan S.L isimli otelin işletmecisi E.E. iki tabanca ile birlikte, ayrıca 6 şahıs Antalya'da yakalanarak gözaltına alınmıştır.

* Adı geçen şahsın işlettiği otelin işletme ruhsatı Kimlik Bildirme Kanununa aykırı hareket etmesi sebebiyle Yeşilova Kaymakamlığının bildirimi üzerine 15.4.2020 tarihinde Yeşilova Belediye Başkanlığı tarafından idari bir işlemle iptal edilmiştir.

* Çocukların cinsel istismarı, kasten adam yaralama, adam öldürmeyle tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E'nin olayın gerçekleştiği saatte yakın bin zamanda Antalya ilinden gelerek ilimize giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak ilimizden ayrıldığı Plaka Tanıma sistemin kaydından tespit edilmiştir.

* Meydana gelen olayın Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmayla ilgisi bulunmamaktadır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...